Beylikdüzü ve Esenyurt’ta geçersiz dolar tuzağı

semaver

Active member
Beylikdüzü ve Esenyurt’ta geçersiz dolar tuzağı Birinci olay 5 Nisan Salı günü 23.00 sıralarında Beylikdüzü Barış Mahallesi’nde yaşandı.

Ozan Kaymaz, 32 bin lira pahasındaki cep telefonunu toplumsal medya üzerinden satılığa çıkardı. Yabancı asıllı bir kişi, telefonu almak istediğini söyleyerek Kaymaz’dan konutunun adresini istedi. Akşam saatlerinde adrese 1’i bayan 2 arkadaşı ile gelen yabancı asıllı kişi, Kaymaz ile buluştu.

Telefonun ödemesini dolar ile yapacağını söylemesi üzerine mağdur adam satmaktan vazgeçti. Bunun üzerine 2 bin 250 Dolar’ı adamın üzerine atan yabancı uyruklular telefonu alarak olay yerinden bir arabaya binerek uzaklaştı.

Sonraki gün Aksaray’da bulunan bir döviz ofisine giden Kaymaz, doların geçersiz olduğunu öğrendi. Bunun üzerine polis merkezine giden Kaymaz, şikayetçi oldu. 3 yabancı uyruklunun adrese geldiği anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

BİR DÜZMECE DOLAR KONUSU DA ESENYURT’TA YAŞANDI

hadiseden 5 gün daha sonra bir uydurma dolar konusu da Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde yaşandı. Rana Yılmaz, bir daha toplumsal medya üzerinden televizyon satmak istedi. Yabancı asıllı iki kişi televizyonu satın alacağını söyleyerek, Yılmaz’ın gönderdiği adrese geldi. Yılmaz’a 350 dolar veren şüpheliler, 5 dolar para üstü alarak televizyonu alıp adresten ayrıldı. Sonraki gün, döviz ofisine giden Rana Yılmaz, aldığı doların geçersiz olduğunu öğrenmesi üzerine polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şüphelilerin apartmana geldikleri ve televizyon ile ayrıldıkları anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

“DOLARI BANA VERDİLER, TELEFONU ALDILAR”

Yaşananları anlatan mağdurlardan Ozan Kaymaz, “Telefonumu, toplumsal medya üzerinden satışa çıkardım. 3 yabancı asıllı kişi, alıcı olarak benimle irtibata geçti. Telefonu dolar ile almak istediklerini söylemiş olduler. Ben de bir sorun çıkacağından şüphelenerek satmak istemedim. Beni ikna etmeye çalıştılar. Ortamızda bir itiş kakış oldu. Doları bana verdiler, telefonu aldılar. Bir anda bir arabaya binip gittiler. Plakasını alamadım” dedi.

“PARAMPARÇA OLSA BU KADAR ZORUMA GİTMEZDİ”

Kaymaz, “Sabah kalkınca Aksaray’da bulunan bir döviz ofisine gittim. Bana dolarların uydurma olduğunu söylemiş olduler. Gerçekçi duruyordu. Bir kalem ya da makine ile bunun geçersiz olduğunu anlayabiliyormuşsun. Ben emniyete giderek şikayetçi oldum. Bu olay beni epeyce üzdü. Keşke telefon paramparça olsa bu kadar zoruma gitmezdi” sözlerini kullandı.