Bahçeli’nin danışmanından tartışma yaratacak kelamlar

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, İzmir’deki HDP Vilayet Binası’na düzenlenen atakta hayatını kaybeden Deniz Poyraz’ın ailesi hakkında tartışma yaratacak tabirler kullandı.

Çiçek, Deniz Poyraz’ın katilinin hem de anne ve babasının olduğunu tabir etti.

Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Çiçek şunları yazdı:

“HDP’li Deniz Poyraz’ın katili hem de annesi- babası görülüyor. Tüm evlatlarını terör batağına saplamışlar. Babası “Kızım Deniz benim değil Kürdistan’ın kızı. hayatımızı dağlardaki aslanlara (PKK’lı yaratıklara) borçluyuz” demiş… Üç çocuğu da PKK’lı olmaktan cezaevinde!”

İşte o paylaşım:

NE OLMUŞTU

İzmir’de 17 Haziran tarihinde HDP vilayet binasına atak düzenlendi.

Atakta parti binasında kahvaltı yapan Deniz Poyraz isimli genç bayan hayatını kaybetti.

HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan İzmir’e gelerek olay yerinde açıklamalarda bulundu. Öldürülen Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz’ın da yanında bulunduğu Buldan, olayın soruşturulması gerektiğini vurguladı.

Silahlı fotoğrafları ortaya çıkan Onur Gencer’in, emniyette verdiği tabirde, binada kaç kişi bulunursa bulunsun öldürme niyetiyle içeriye girdiğini söylemiş olduği öğrenildi.

Onur Gencer’in toplumsal medyadan vakit zaman terör örgütü PKK sempatizanlarıyla tartışmalar yaşadığını belirttiği kaydedildi. Gencer’in sözünde, “PKK’dan nefret ediyorum. Vakit zaman toplumsal medyada küfürleşiyoruz. Bina etrafına birkaç kere keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm. Oraya PKK’lıların gittiğini bildiğimden rastgele bir ayrım yapmayacaktım. Kim olsa ateş edecektim. Silahımda olan 10 mermiyi de ateşledim” dediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

İzmir’deki HDP Vilayet Başkanlığı’nda, Deniz Poyraz’ı tabancayla vurarak, öldüren Onur Gencer, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Odatv.com