Ashley Judd vefatın kıyısına geldiği Kongo’ya tekrar gitmeye hazırlanıyor

Tuncay

New member
Ünlü oyuncu Ashley Judd, Bonobo (cüce şempanze) muhafaza programı kapsamında gittiği Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde geçen yılın şubat ayında bir kaza geçirip bacağını dört yerden kırmıştı. Issız ormanda düşüp bacağını kıran oyuncu, tek başına saatlerce yardım bekledi.

Tam 55 saatte hastaneye ulaştırılan oyuncu, iç kanama tehlikesi geçirdi. Ashley Judd, Güney Afrika’da bir hastanede tedavi altına alındı. Judd, yaşadığı kabus üzere anları da o anlarda neler hissettiğini de toplumsal medya paylaşımları aracılığıyla takipçileriyle paylaştı.

Altı ay boyunca yürüme konusunda zorluk yaşayan, bacaklarındaki kırıklar yüzünden operasyon geçiren 53 yaşındaki Ashley Judd, sıhhatine kavuştu. Üstelik de bir daha dağlara tırmanmaya ve tabiat yürüyüşlerine başladı.

Judd, yaşadığı Tennessee yakınlarındaki Great Smoky Mountains National Park’ta tabiat yürüyüşleri yaptı. daha sonra da yeni yıl tatili için İsviçre Alpleri’ne gitti. Sonuç olarak geçen yıl yaşadığı o kazanın akabinde yine Kongo’ya dönmeye hazırlanıyor.

YARDIMCI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Ashley Judd, bu sonucunı da toplumsal medya hesabından duyurdu. Judd “Selam 2022” diye başladığı paylaşımında, evvel kendi ülkesinde daha sonra da İsviçre Alpleri’nde yaptığı tabiat yürüyüşleri ve tırmanışların akabinde kendini “hazır” hissettiğini yazdı.

Ünlü oyuncu, kelamlarına de şu biçimde devam etti: “Bütün bunlar bana kendimi hazır hissettiriyor. Ne için? Evet, Kongo! Artık dönüyorum. Kalbim açık ve istekli.”

Judd, paylaşımında, geçen yıl Kongo’da yaşadığı kazayı, kan kaybı yüzünden neredeyse mevtin eşiğine geldiğini hatırlayıp o güç anlarda kendisine yardım elini uzatan herkese bir kere daha teşekkür etti. Oyuncu, o makûs anların artık geçmişte kaldığını da belirtti.

MESLEĞİ 1991’DE BAŞLADI

Tam ismi Ashley Tyler Ciminella olan Judd, 19 Nisan 1968’de Amerika Birleşik Devletleri’de Kaliforniya’da dünyaya geldi. Profesyonel oyunculuk mesleğine 1991 yılında başlayan Judd’un annesi Naomi ve ablası Wynonna da country müzikçisi olarak tanınıyor.

Ashley Judd, birinci kayda kıymet rolunü, 1993 tarihindeki Ruby in Paradise’da sergiledi. Bunun akabinde 1996 yılında Norma Jean & Marily isimli üretimde rol alan Judd, daha sonrasında 1997’de Kiss the Girls ve 1999’da Double Jeopardy’de rol alarak hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip oldu.

FOTOĞRAFLAR: INSTAGRAM / SPLASH NEWS