Arda Kural: Sarp Levendoğlu beni kıskanıyordu!

Tuncay

New member
Mesleğine birinci vakit içinderda Kral TV’de VJ olarak başlayan, akabinde 2000’li yılların başında ekranları kasıp kavuran gençlik dizilerinden ‘Eyvah Kızım Büyüdü’de rol alan, 2005-2008 yılları içinde ise ‘Emret Komutanım’ ile izleyiciyle buluşan Arda Kural, yaşadığı sıkıntı günleri atlattı.

Bir devir psikoz teşhisi konulan ve uzun yıllar hastalıkla uğraş eden Arda Kural, 20 gün Bakırköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmüştü.

‘Yerli Leonardo DiCaprio’ olarak anılan Arda Kural, Habertürk’ten Aytekin Teker’e konuştu. Ünlü oyuncu, mesleğinin doruğunda iken birtakım isimler tarafınca kıskanıldığını ve yalnız bırakıldığını lisana getirdi.

Artık kendini güzel hissettiğini söyleyen Kural, yaşadığı periyotları düşünceli değil, katı periyotlar olarak niteledi. Son olarak ‘Tutunamayanlar’ isimli dizide rol alan Kural, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Her şeyi kendime döndürdüğüm ya da her şeyin bana karşıt döndüğü vakit içinderdı. Tanımlanması güç. Şöhretle bir şeyler değişiyordu ömrümde. İdrak boyutunda yüksek kanılara eriştim. Yükseldikçe derinleştim ve bu bakış açısıyla hayatta güç yer bulmaya başladım. hayatı incelemeye başladım. İdeoloji ve edebiyatla epeyce ilgilendim. Sorguladım. Kendimi bir daha bulup bu hayata adapte etmeye çalıştım.”

Kural, “Kızgın ya da kırgın olduğunuz birileri var mı?” sorusuna; “Emre Kumandanım devrindeki kimi oyuncu arkadaşlarıma kırgınım. Sarp Levendoğlu ve Ufuk Özkan” cevabını verdi ve kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Mustafa Altıoklar dizide beni öne geçirmek istiyordu. Sarp kıskanıyordu. Beni o devir çekemediklerini düşünüyorum. Sette, ezmeye çalışmalar ve akıl oyunları yaşandı. Yani benden rol çalmaya çalıştılar. ‘Ben de sizden daha fazlayım’ üzere garip hallere girmedim. hiç bir vakit unutamayacağım. Sette beni yalnız bıraktılar. esasen benim hayata karşı rahatsızlıklarımdan biri de orada başladı. Kıskanmayı anlarım ancak göz nazaran bakılırsa sindirme siyaseti epey yanlıştı.”

Bakırköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde geçen 20 günü anlatan oyuncu, “Yazılanlar üzere şizofren değil, psikozdum. Hastane güzel geldi tabi. Çok korkulacak bir şey değil. Duygusal bir üretim vardı, içimde çözemediğim sorunları çözmeye yardımcı oldu. Kendimi bulabildim, memnunum” sözlerini kullandı.

“bu biçimdelar kendimi yalnızlığa çektim” diyen Kural, kendisini hastanede ziyaret eden tek kişiyi de deklare etti. Kural, “Kendi içimde çözebileceğim bir sorunum vardı. Şu devirde ise konuştuğum bir kişi yok. Ancak Ece Erken’i hayli severim. Beni hastanede ziyaret eden tek kişi. Ece bir tanedir” biçiminde konuştu.