Annesine "zirvedeyim" dedi, 22 gündür ortada yok

celikci

New member
Annesine "zirvedeyim" dedi, 22 gündür ortada yok
Dağ tırmanışı yapmak için Antalya’ya gelen 42 yaşındaki Ukrayna vatandaşı Yana Kryvosheia’dan 22 gündür herhangi bir haber alınamıyor. Olayla ilgili inceleme başlatan jandarma ekipleri telefon sinyallerinin en son 4 Mayıs Salı 14.00'da alındığını belirledi. Ekipler kayıp kadını bulmak için çalışma başlattı. Diğer yandan Ukraynalı kadının daha önce de Antalya'ya gelip dağ tırmanış yaptığı öğrenildi. HERHANGİ BİR SORUNU YOKTUKonuya ilişkin açıklama yapan Kryvosheıa'nın avukatı Ruslana Pasecınıc, şu ifadeleri kullandı: “Kryvosheıa'nın kaybolduğu haberini ailesi söyledi. Ben de bu noktadan sonra aramalar yaptım. Kayıp kadının kendisi Ukrayna vatandaşı. Antalya’ya da turist olarak geldi. Bize verilen bilgiler ışığında olaya dahil olduk. Ben de Jandarma ekipleri ile arama çalışmalarına katıldım. Kryvosheıa 1 Mayıs’ta Antalya’ya geldi. Geldir gelmez transfer aracılığıyla Geyiksivrisi Kampına ulaştı. Antalya'ya da dağcılık amaçlı gelmişti. Ayın 1’inde buraya gelip kamp kurmuş ve ertesi gün saat 11’e doğru zirveye çıkıp annesine mesaj atmış. Annesine ‘ben zirvedeyim’ diye mesaj yazmış. Bu mesajdan sonra kendisinden artık herhangi bir haber alınamamış. Kryvosheıa'nın hiçbir sorunu yoktu. Kendisini kampa getiren şoför de, hiçbir sorun görmediğini, normal ve konuşkan olduğunu söyledi" şeklinde konuştu. GECE GÜNDÜZ ARANIYOROlaya Ukrayna Konsolosluğu’nun dahil olduğuna belirten Avukat Ruslana Pasecınıc, "Arama çalışmalarında, JAK ekibi vardı. Akşam jandarmada bir toplantı yapılmış. Toplantıya kaybolan şahsın akrabaları, arkadaşları, Ukrayna Konsolosluğu katıldı. Bir özet yapıldı. Daha sonra neler yapılacağı konuşuldu. Arama çalışmaları gündüzleri devam ediyor, dağ olduğu için gece aranamıyor. Arama saatleri her gün havaya göre değişiyor" ifadelerini kullandı.

ALINTIDIR