Amanda Kloots koronavirüs niçiniyle kaybettiği eşi Nick Cordero’yu andı

Tuncay

New member
Broadway’in önde gelen isimlerinden Nick Cordero (41), Temmuz 2020’de koronavirüse karşı aylarca sürdürdüğü çabayı kaybetmişti. Cordero, kendisi üzere oyuncu olan eşi Amanda ve o periyot yeni dünyaya gelen oğlu Eduardo’yu geride bırakarak hayata veda etmiş, baba olmanın keyfini bile çıkaramamıştı.

Eşine duyduğu hasreti her fırsatta lisana getiren Amanda Kloots, evvelki gün toplumsal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.

“BU GÖRÜNTÜYÜ İZLEMEK BENİ ÜZÜYORDU”
Kloots, eşi hastalanmadan evvel Cordero’nun oğlunu beslerken çektiği görüntüyü toplumsal medya hesabından yayınladı. Ünlü yıldız, gönderisinde şu sözleri kullandı:

Bugün telefonumun hafızasından çıktı bu görüntü. Bu benim en sevdiğim “baba- oğul” anlarını gösteren görüntü. Evvelden bunu izlemek beni üzüyordu. Fakat artık gülümseyerek izliyorum.

“ÖLÜMDEN ÖĞRENDİĞİMİZ EN DEĞERLİ ŞEY…”
Eşinin vefatından çıkardığı dersleri de takipçileriyle paylaşan Amanda Kloost, “Bence mevtten öğrendiğimiz en değerli şey hayatın nasıl yaşanacağı. Son vakit içinderda biroldukca insan ömrünü kaybetti ve bu benim, mevtin bize ne öğrettiği konusunda düşünmeme yol açtı. Mevtten hangi dersleri çıkarabiliriz? Tahminen şu anda bir yas sürecinden geçiyor olabilirim. Tahminen de artık ihtiyatı “rüzgara savurma” evresindeyim. Bir arkadaşım bana hissettiğim bu duyguyu isimlendirmek zorunda olmadığımı söylemiş oldu. Bir öteki arkadaşım da kendimi “yenilmez hissetmem gerektiğini” belirtti. Bu iki fikri de sevdim. Kendimi, hislerimi isimlendirmeden yenilmez hissediyorum” dedi.

“YARINI BEKLEME”
Kloost, kendine “Her günümü nasıl en dolu biçimde yaşayabilirim?” diye sorduğunu belirtti. Ünlü isim, birinci adım olarak istediği rastgele bir şeyi yapmak için “yarını bekleme” unsurunu benimsediğini vurguladı. Akabinde da kendisi için yaşamak istediği hayatı oluşturduğunu, hayatının denetimini eline aldığını vurguladı.

Amanda Kloost, mevtten çıkardığı en kıymetli dersin “yaşamın ne kadar da pahalı olduğunu anlamak ve geriye yalnızca hoşlukların kaldığını fark etmek” olduğunu da belirtti. Kloost’un bu paylaşımına takipçilerinden de epeyce sayıda bildiri geldi.

Bir takipçisi, “Geçen yıl kocamı kaybettiğimde derin bir acı ve ıstırabın, sevinç ve memnunlukla bir arada de var olabileceğini öğrendim.” diye yazdı. Bir öbür toplumsal medya kullanıcısı da “Bugün sizin bu iletinize gereksinimim vardı. Şu anda hayatımı hayatıyorum, aslında uzun vakittir hayatıyorum.” diyerek Amanda Kloost’un paylaşımından nasıl etkilendiğini anlattı.