Altaylı’dan Veyis Ateş yazısı: “Tehdit, şantaj, 10 milyon euroluk talepler”

semaver

Active member
Altaylı’dan Veyis Ateş yazısı: “Tehdit, şantaj, 10 milyon euroluk talepler” Habertürk muharriri Fatih Altaylı, “Veyis Ateş’le ilgili vahim iddialar” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Altaylı yazısında, siyaset-mafya ilgileri ortasında isminin geçtiğine ve mesleğin prestijini sarsacak oluşumlar ortasında bulunduğuna yönelik tezler ortaya çıkan Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’le ilgili dikkat çeken bir telefon aldığını belirtti.

SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisini telefonla aradığını söyleyen Altaylı, “Tehdit, şantaj tezleri. 10 milyon euroluk talepler, bir takım ismine aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar” diye belirtti.

Altaylı şu satırları kaleme aldı:

“Dün öğlen saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim.

Telefon çaldı.

Tanımadığım bir numara.

Milletlerarası arama.

Bir Avusturya numarası.

Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum lakin Avusturya kodunu görür görmez yeğenim orada okuduğu için “Belki o arıyordur” diyerek açtım.

Bir erkek sesi.

“Fatih Beyefendi güzel günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Beyefendi bugünkü yazınızı okudum ve davetinize karşılık olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Zira ben hayatımda bu biçimde utanç verici, bu biçimde rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj tezleri. 10 milyon euroluk talepler, bir grup ismine aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır üzere değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin isminin yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu savlarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası üzere sevdiği bir gazeteciye daha evvel dinlettiğini de tez ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niçin hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği bireye bunu yazdırabileceğini fakat benim davetime cevap verdiğini söylemiş oldu.

Değişik bir karşılıktı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili savlarını Habertürk idaresi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir sefer bu savlara cevap vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu savlara verecek bir cevabı var mı bilemem!

Keşke birinci gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi.

Keşke hem kendisinin birebir vakitte kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.

Bu satırları yazmaktan, hiç bir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, ömrümde tanışmadığım birinin savlarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum.

Keşke diğerlerinde da bu his olabilseydi!”