Alişan’dan Selçuk Tektaş açıklaması: Psikolağa gittim!

Tuncay

New member
Alişan, yeni yılı eşi Buse Varol ile Kıbrıs’ta bir otelde karşıladı. Yaklaşık 800 kişinin olduğu salonda en sevilen müziklerinin yanı sıra tanınan modüllere da yer verdiği repertuarı ile kendisini dinlemeye gelen konuklarına müzik ziyafeti sundu.

“2021 KARDEŞİMİ ALDI BENDEN”

Geçtiğimiz aylarda Covid-19 sebebiyle kaybettiği kardeşi Selçuk Tektaş’sız birinci yılbaşında biraz buruk olan müzikçi, “2021 yılı benim için berbat bir yıldı. En sevdiğin insanlardan biri olan kardeşimi aldı benden. Fakat benim misyonum bu gece insanları eğlendirmek. İşim yardımıyla ayakta durabiliyorum. Yoksa daha problemli günler yaşayabilirdim. Güç bir meslek, acılı günümüzde bile insanları eğlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

Alişan, basın mensuplarının “İnsanları sizi duygusal kişiliği ile tanıyor. Bu süreci nasıl atlattınız? Ruhsal bir dayanak aldınız mı?” sorusuna, “Evet, psikoloğa gittim birkaç kez, kendisi telkinlerde bulundu. İşim olmasa benim için daha makus olurdu. İşlerimin ağır olması sebebiyle oraya da fazla gidemedim” karşılığını verdi.

“NASIL GEÇECEK BİLMİYORUM”

Geçtiğimiz haftalarda ‘teve2 Magazin Masası’ telefonla bağlanan müzikçi, canlı yayınında duygusal anlar yaşarken, “Günün 2-3 saati ağlıyoruz, anılarımızı tazeliyoruz” halinde konuşmuştu.

Selçuk Tektaş’ın vefatının akabinde ailece epey sarsıldıklarını belirten Alişan, “Günler geçmiyor. En son 20 Haziran’da mesajlaşmıştık. Ayakta kalmak zorundayım, mesleğimi yapmak zorundayım. Zira üzerimde biroldukca sorumluluk var” demişti.

“ZORLA PSİKOLOĞA GÖTÜRDÜK”

Annesi Suzan Tektaş’ın son durumdan bahseden 45 yaşındaki sanatçı, “Bir anne evladını kaybetmiş, nasıl olsun? Nasıl geçecek bilmiyorum fakat bir biçimde geçecek” tabirlerini kullanmıştı.

“Psikolojik yardım aldınız mı?” sorusuna ise Alişan, “Annemi bir defa zorla psikoloğa götürdük. ‘Evladını kaybetmiş bir annenin ağlaması, kendini kapatması fazlaca normal’ dedi. Bir psikolog bu işi çözemez. Çok çabuk geçecek bir şey değil” cevabını vermiş, kendisinin de bu süreçte birkaç sefer ruhsal yardım aldığını açıklamıştı.

“YANLIŞ ANLAŞILIR DİYE GÜLMEKTEN ÇEKİNİYORUM”

Alişan, hala gülmekten çekindiğini lisana getirmişti: ‘Gülersem ona karşı bir yanlış mı yapmış olurum?’ diye düşünüyorsun. Yanlış anlaşılır diye gülmekten çekiniyorum. Kardeşi vefat eden yalnızca ben değilim lakin benim kardeşimle alakam epey daha farklıydı. Bir tane kardeşim var, lakin artık yok.