AKP’li belediyeden 1,7 milyon TL’lik muahede: 10 kişi ağırlanacak

semaver

Active member
AKP’li belediyeden 1,7 milyon TL’lik muahede: 10 kişi ağırlanacak Yurttaşa ekmeği 1 TL ucuz almaları için kupon dağıtan AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Kentin ulusal ve milletlerarası tanıtımı” için kesenin ağzını açtı. Yönetim, heyetin beş ya da dört yıldızlı otellerde konaklaması ile Çin, İspanya ve Bosna Hersek’ten gelecek 10 kişinin uçak biletlerini de içeren hizmet alımı için 1 milyon 692 bin TL’lik muahede yaptı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “2022 Yılı Turizm ve Tanıtım Aktiflikleri Organizasyonları” kapsamında hizmet alımı gerçekleştirdi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine bakılırsa, AKP’li belediyenin, “Kentin ulusal ve milletlerarası alanlarda tanıtımına katkı sağlamak” nedeni öne sürülerek yaptığı hizmet alım işinin ihalesi 1 Şubat’ta gerçekleştirildi. Kamu ihalelerine iştiraki kısıtladığı ve rekabeti engellediği nedeni öne sürülerek eleştirilen pazarlık prosedürüyle gerçekleştirilen ihaleye sırf bir şirket teklif verdi. Yönetim ile ihalede rakipsiz olan GAP Tertip Hizmetleri isimli şirket içinde 1 milyon 692 bin 200 TL’lik kontrat imzalandı.

Kentte ocak ayında metrelerce ekmek kuyruğu oluşmuştu

BİRİNCİ SINIF YEMEKLER

Proje için 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilecek aktifliklerin kimileri, “Söyleşi, atölye, kongre ve seminer” olarak sıralandı. Kentteki uzun ekmek kuyruklarını akıllara getiren güçlü ikram listesindeki birtakım yiyecekler ise şu biçimde:

“Öğle yemeği, birinci sınıf restoranda yöresel kebap (kuşbaşı, kıyma, tavuk kebap, beyti vb.) ya da yöresel yemek (yuvarlama vb.), tatlı (kadayıf yahut baklava)… Akşam yemeği, birinci sınıf restoranda orta sıcak (lahmacun, içli köfte ya da çiğ köfte), ana yemek (yöresel kebap; kuşbaşı, kıyma, tavuk kebap vs.)…”

YURTDIŞI UÇAK BİLETLERİ

Tertiplere katılan ve turizmcilerden oluşan grupların ulaşım ve konaklama masraflarını da belediye karşılayacak. Ulaşım için bilet talep edilen yurtdışı rotaları ihalenin teknik şartnamesinde, “Gaziantep-Tokyo, Gaziantep-İspanya, Gaziantep-Londra, Gaziantep-Bahreyn” olarak açıklandı.

BOL YILDIZLI OTELLER

Yönetim, tertip için kente vilayet ve ülke haricinden gelecek konukların konaklaması için ise şu programı hazırladı:

•4 yıldızlı otelde, en az 3 kişi 5 gece, tek kişilik odada (en az 15 adet geceleme),
•4 yıldızlı otelde, en az 4 kişi 3 gece, tek kişilik odada (en az 12 adet geceleme).