2.9 milyon dolara aldı, 48 milyon dolara satmak istedi: İşte gelen teklif

Suzan

New member
Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yaptığı birinci paylaşımın NFT’sini 48 milyon dolara açık artırmaya çıkaran kripto para teşebbüsçüsü Sina Estavi’ye en yüksek 6800 dolarlık teklif geldi. Estavi, NFT’yi yaklaşık 2.9 milyon dolara satın almıştı.

Kripto para teşebbüsçüsü Sina Estavi, geçen yıl twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yaptığı birinci paylaşımın NFT’sini 2.9 milyon dolara satın almıştı. Estavi, NFT’yi satmak için geçen hafta OpenSea platformu üzerinden açık artırma başlatmış ve elde edeceği gelirin yüzde 50’sini Doğu Afrika’da yoksullukla uğraş eden Give Directly isimli yardım kuruluşuna bağışlayacağını söylemişti.

Ama perşembe günü prestijiyle NFT için en çok 6800 dolarlık bir teklif geldi. Açık artırma duyurusuna yorum yapan Dorsey ise “niçin yüzde 99’unu bağışlamıyorsun?” diye sordu.

Estavi ise açıklamasında kıymetini bulana kadar satmayacağını söylüyor: “Kimin satın almak istediği benim için kıymetli, bu NFT’yi kimseye satmayacağım zira her insanın bu NFT’yi hak ettiğini düşünmüyorum”