Time'a göre dünyanın en iyi 100 Eğitim Teknisyeni arasında İtalyan Yetenek Bahçesi

Suzan

New member
Dergi ZamanGezegendeki en etkili kişileri (ve şirketleri) sıralamasıyla ünlü, Aralık 2023'te başlayan araştırma ve seçme çalışmalarının sonucu olarak dünyanın en iyi Eğitim Teknolojisi şirketlerinin listesini yayınladı.

Bu sıralamada 55. sırada Yetenek Bahçesiilk 100 sıradaki tek İtalyan şirketi.

İtalya da temsil ediliyor Dokümantasyon250 isimden oluşan listede 174. sırada yer alıyor.

gezegendeki en iyi üç Eğitim TeknolojisiABD dergisine göre onlar Emekli (Singapur), Memrise (Birleşik Krallık Afya (Brezilya). Listede, pozisyonların üçte birini işgal eden ABD şirketleri hakim durumda. Çin'in %10'u, İngiltere'nin ise %6'sı var.

Sıralama – Time tarafından derlendi Statista ile işbirliği içinde – Bir şirketin mali gücü ile sektör üzerindeki etkisini birleştiren bir puana dayanır.

Yetenek Bahçesi 2011 yılında kuruldu. Davide Dattoli ve Lorenzo Maternini.

Irene Boni şirketin İsveççe'yi satın aldığı 2021 yılından bu yana CEO olarak görev yapıyor Hiper AdaAvrupa'nın en ünlü dijital işletme okullarından biri.

Time'ın “tanınması” hakkında yorum yapan Dattoli, “Yetenek Bahçesi'nde her zaman en son teknolojileri kullanan sürekli, işbirliğine dayalı ve dinamik bir öğrenme ortamını destekliyoruz” dedi. Bunun bir örneği, Eğitim Teknolojisi dünyasındaki ilk İtalyan uygulamasının yakın zamanda piyasaya sürülmesidir. Vision Pro ve yapay zeka üzerine çok sayıda kurs”.

Tag'ın diğer kurucusu Maternini, “İtalyan Eğitim Teknolojisi sektörü hala mikro işletmelerle karakterize ediliyor – ancak ülkemizin Eğitim Teknolojisi sektöründe verecek çok şeyi var ve bu takdir, giderek daha fazla öncü olacak bir sistem yaratmaya davettir” dedi.

Birlikte Gedi Grubuve özellikle merkeze İtalyan Teknolojisi Teknoloji ve inovasyonla ilgilenen Talent Garden, aşağıdakilerin satın alınmasına adanmış İtalyan Teknoloji Akademisi'ni kurdu: yeni dijital beceriler.

Geleceğe yönelik beceriler? “Yalnızca profesyonel değil aynı zamanda insani kararlar verme yeteneği”

kaydeden Eleonora Chioda

28 Eylül 2023

Talent Garden'ın da parçası olduğu EdTech sektörü, bir araya gelen tüm şirketleri bir araya getiriyor teknoloji ile eğitimÖğrenmeyi teşvik etmek ve geliştirmek için yenilikçi çözümler sunmak.

Statista'ya göre İtalya'da Eğitim Teknolojisi sektörünün önümüzdeki 5 yıl içinde %4,88 oranında büyüyeceği ve cironun 200 milyona ulaşacağı öngörülüyor. 2029'da 1,84 milyar dolar.