Jill Biden ödül yemeğinde öğretmenleri görkemli bir şekilde karşıladı

Suzan

New member
Bir devlet yemeğinin ayırt edici özellikleri oradaydı: Beyaz Saray'daki gösterişli çiçek gösterileri, First Lady'nin yere kadar uzanan pullu bir elbiseyle görünmesi ve Kongre üyeleri ile Kabine sekreterlerinin birbirine karışması. Ancak onur konuğu ne Fransa cumhurbaşkanı ne de Japonya başbakanıydı.

Tennessee kırsalındaki Rogersville Şehir Okulundan Missy Testerman'dı.

First Lady Jill Biden, Perşembe günü bu yılın kazananı Bayan Testerman'ı ve ülkenin dört bir yanından onlarca öğretmeni Beyaz Saray'da düzenlenen bir törenle ağırlayarak Yılın Ulusal Öğretmeni ödülünü sunmak için yeni bir format başlattı. normalde yabancı ileri gelenlere yönelik gösterileri taklit ediyordu.

Dr. First Lady olarak görev yaparken de İngilizce profesörü olarak görevini sürdüren ve Beyaz Saray'dan devlet üniversitelerine destek verilmesini savunan Biden, açılış konuşmasında öğretmen sendikalarının desteğiyle konuştu ve Kovid sonrası eğitimcilere yardım edilmesi gerektiğini vurguladı. -19 pandemik.

“Bu gece sizi kutluyoruz çünkü öğretmenlik sadece bir iş değil aynı zamanda bir çağrıdır” dedi Dr. Biden şunları ekliyor: “Bu hizmet çağrısını hacklemek başlı başına bir umut eylemidir.”

30 yıl boyunca birinci ve ikinci sınıf öğretmeni olarak görev yapan ikinci dil olarak İngilizce öğretmeni Bayan Testerman da işinin öneminden bahsetti.

Bayan Testerman, “İkinci Dil Olarak İngilizce öğretmeni olarak öğrencilerimin hepsi ya ülkemize gelen göçmenler ya da göçmen ebeveynlerden doğan birinci nesil Amerikalılar” dedi. “Öğrencilerimin ve ailelerinin deneyimlerini duymak bana her gün Amerikalı olmanın ne kadar ayrıcalıklı olduğunu ve bu ülkede bir devlet okuluna gitmenin ne kadar ayrıcalıklı olduğunu hatırlatıyor.”

Ödül programını denetleyen Devlet Okulları Yöneticileri Konseyi, konseyin web sitesine göre, 1952'den bu yana neredeyse her yıl Beyaz Saray'da finalistleri ve kazananları onurlandırıyor. Dr. Biden, Başkan Biden'ın görevde olduğu her yıl ödül törenine başkanlık etti. (Kuzey Carolina gezisinden dönen Bay Biden, kısa bir süre uğradı, hukuk öğretmeni olarak geçirdiği günleri düşündü ve öğretmenlere şöyle dedi: “Sizler, ulusal hırslarımızı yükselten uçurtma iplerisiniz.”)

Törenin bu yılki gelişimi, Tennessee'nin devlet çiçeği olan süsenlerin yer aldığı çiçek aranjmanlarını ve sınıf dekorasyonlarını içeriyordu. Konuklar, ıstakozlu ravioli ve ballı haşlanmış elma köpüğünden oluşan bir menüyle yemek yediler ve Ordu ve Hava Kuvvetleri Yaylılarını içeren ABD Ordusu Korosu tarafından ağırlandılar.

Eğitim Bakanı Miguel A. Cardona katılımcılara, etkinliğin amacının “öğretmenlerimize çoktan gecikmiş bir düzeyde ulusal saygı kazandırmak” olduğunu söyledi.

Beyaz Saray tarafından açıklanan davetli listesine göre, Perşembe günü törene daha önce ödül alanlar da dahil olmak üzere toplam 57 öğretmen katıldı. Seçilen öğretmenler ödülün yanı sıra bir yıllık eğitim programına da davet ediliyor.

Etkinlik öncesinde Beyaz Saray, öğretmenler için daha yüksek ücretleri teşvik etmeyi amaçlayan yeni önlemleri duyurdu ve Bay Biden'ın öğrenci borcunu azaltma çabalarının en önemli parçası olan kamu hizmeti kredi programında yapılan değişiklikleri vurguladı. 10 yıl sonra federal öğrenci kredisi borcu.

Dr. 30 yılı aşkın süredir öğretmenlik yapan ve Milli Eğitim Derneği üyesi olan Biden, özellikle Kovid krizinin hafiflemesinin ardından yüz yüze öğrenmeye geçiş sürecinde eğitim politikasına sık sık ağırlık verdi. Ayrıca, taslağına yardım ettiği mevzuatın Kongre'de ayakta kalmamasına rağmen, devlet üniversitelerinin öğrenim ücretlerinin ücretsiz hale getirilmesini savundu.

Bay Biden, gelecek mali yıl için bütçesinde bir politika önceliği olarak ücretsiz devlet üniversitesi çağrısını yineledi, ancak Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi'nin kontrolüne sahip olması nedeniyle teklifin yasalaşma şansı çok az.