Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? Sınavlar nasıl yapılacak?

celikci

New member
Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? Sınavlar nasıl yapılacak?
Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kısıtlama kararları arasında okulların online olarak eğitime devam etmesi de yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla okulların uzaktan eğitime devam edeceği öğrenilirken sınav sürecinin nasıl yürütüleceği merak edilmeye başlandı. Peki, yüz yüze sınavlar ertelendi mi? Okullarda sınavlar nasıl yapılacak? İşte detaylar… Sınavlar Nasıl Yapılacak? Vaka sayılarındaki artış sebebiyle getirilen yeni tedbirler arasında okulların uzaktan eğitime devam etmesi de yer alırken uzaktan eğitim kararının ardından öğrenci, öğretmen ve tüm veliler gözünü okul sınavlarına çevirdi. Sınavların yüz yüze mi yoksa online şekilde mi yapılacağı sorularına yanıt aranırken henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Daha önce sınavların okullarda yüz yüze yapılmasına karar verilmişti ancak alınan yeni tedbirlerle beraber sınavların da test usulü veya proje ödev şeklinde online olarak yapılması öngörülüyor. Okullar Uzaktan Eğitimle Devam EdecekAra tatil sürecinde olan milyonlarca öğrenci 23 Kasım 2020 Pazartesi günü okullarına dönemeyecek. Koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbir kararları arasında okulların 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime devam etmesi de yer aldı. Bu kararla beraber öğrenciler derslerine evlerinden online olarak katılım gösterecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimin detaylarıyla ilgili bilgilendirmenin ilerleyen günlerde yapılacağını duyurdu. 20 Yaş Altına Sokağa Çıkma KısıtlamasıTüm dünyada devam eden ve ülkemizde de etkisi hala süren koronavirüs salgınında hızla artan vaka sayıları sebebiyle yeni kısıtlama kararları getirildi. Getirilen kısıtlamalar arasında 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkma yasağı da bulunuyor. 20 yaş altı vatandaşlar 13.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Bu saatler dışında sokağa çıkmaları yasak olacak.

ALINTIDIR