Yeliz Yeşilmen: Babamdan başlayarak ömrümdeki tüm erkeklerden şiddet gördüm

Tuncay

New member
Yeliz Yeşilmen, müellif Barış Muslu’nun TV 100’de yayınlanan “Beyin Dedektifi” programına konuk oldu. Programda hayatına dair özel anları anlatan Yeşilmen, dayanamayıp kötülük geçirdi.

‘KEŞKE YAŞAMASAYDIM’ DEDİĞİ OLAYI ANLATTI

Yeşilmen, “yaşamınızda keşke hiç yaşamasaydım söylemiş olduğiniz olaylar nelerdir?” sorusuna karşılık verdi. Ünlü isim, “Babam makûs niyetle yapmadı lakin evlilik olayını değiştirmek isterdim. Dikkat çeken bir manzaram olduğu için, daima etrafım tarafınca sarışın olmanın berbat yanlarını yaşadım. Konuta mektuplar, sessiz telefonlar geliyordu. Babam da korkuyordu. Âlâ bir kısmetle beni baş göz etmek istedi” dedi.

Ünlü isim, kelamlarına; Görücü tarzıyla, üç gün ortasında tanımadığım bir aileye verdi beni. hayatımın en kıymetli travması. Okul ömrüm bitti. Derslerim de düzgün olduğu için babamın beni evlendirmesine akrabalarımız reaksiyon gösterdi. Babam başıma bir şey gelmesin diye yeterli bir aileyle Almanya’ya gönderelim dedi. Karı-kocalık olmadı. Birebir odada dahi uyumadık” diye devam etti.

ŞİDDET İTİRAFI

“Karı koca hayatı yaşamadım. Eşim kendine büyü yapıldığına inandı” diyen Yeşilmen, “Bir hocanın ‘eşini döv’ lafına inanıp beni dövdü. 6 ay yer yatağında yattım. Sabah kalkıp hizmetçi üzere meskeni temizleyip Yemek yapardım. 6 ay daha sonra tüm altınlarımı alıp mukavele imzalatıp beni o denli bıraktılar. ömrümde tek travma yok, travmalar zinciri var. Babamdan başlayarak hayatımdaki tüm erkeklerden şiddet gördüm” sözlerini kullandı.

İki çocuk annesi Yeliz Yeşilmen, hayatta en epey kızgın olduğu bireylerin babası ve ayrıldığı eşi Ali Uğur Akbaş olduğunu söylemiş oldu.

Müzikçi, “Eski eşimle birbirimizi fazlaca sevdik. Çok büyük bir aşktı. Ben kendimi ezdirmemek için birtakım şeylere son verdim. Diğer bir tahlil yolu yoktu. Çocuklarımız olduğu için her vakit hayatımda olacak” dedi.

“BEN DAHA ÇOK KÜÇÜĞÜM”

hayatının kırılma anını hıçkırıklara boğularak anlatan Yeşilmen, “Anne ne olur beni bırakma. Ben ne yapacağım, daha epeyce küçüğüm. Lütfen annemden ayırmayın beni. Ben daha evvel annemden hiç ayrılmadım ki. Fiziği hoş diye beni nasıl evlendirebilirsin baba. Bu nasıl mantık. Ben ömrümün en makûs vakit içinderını orada yaşadım. Baba sana epey kızgınım. Zira ben bunları hak etmedim. Niçin gittim ki” kelamlarıyla geçmişiyle yüzleşti.