WhatsApp’ın Yeni sonucu Etekleri Tutuşturdu! WhatsApp O Telefonlara Elveda Diyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Mesajlaşma uygulamaları içinde faal biçimde kullanılan WhatsApp, kullanıcıları için yeni bir duyuru yaptı. Kullanıcıları için yeni özellikler getiren WhatsApp, bu kez makûs haber verdi. Son duyuruya nazaran WhatsApp birtakım aygıtlara verdiği dayanağı kesecek. bu biçimdelikle kimi aygıtlarda WhatsApp artık çalışmayacak. Pekala WhatsApp hangi aygıtlardan takviyesini kesti? Artık hangi aygıtlarda WhatsApp uygulaması çalışmayacak? İşte herkesi derinden üzecek olan o duyuru.

WHATSAPP O AYGITLARDAN DAYANAĞINI ÇEKTİ

Dünya genelinde milyarlarca kullanıcıya sahip olan iletileşme uygulamasını WhatsApp yeni aldığı kararla kullanıcılarını şoke etti. Meta bünyesinde faaliyetlerine devam eden WhatsApp birtakım aygıtlardan dayanağını keseceğini deklare etti. Platformdan yapılan açıklamaya göre, Nisan sonu ve Mayıs ayının birinci günleriyle birlikte kimi aygıtlara erişimin kesileceği açıklandı. Facebook bünyesinde yer alan iletileşme uygulaması kullanıcılarına ihtarda bulunan. Yapılan ihtar ile kullanıcılarına işletim sistemlerini yenileme daveti yapıldı. Bu duyurudan daha sonra kimi Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarda WhatsApp kullanılmamaya başlandı.

WHATSAPP’IN ŞOKE EDEN KARARI

WhatsApp resmi sayfasından yapılan açıklamaya daha sonrasında kullanıcıları şaşkınlık yaşadı. Açıklamaya bakılırsa Nisan ayı prestijiyle artık WhatsApp’ın yeni sürümlerinin desteklenmeyeceği işletim sistemlerini deklare etti. Buna bakılırsa artık WhatsApp’ın çalışmayacağı işletim sistemleri şunlar; Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan cep telefonları, Android 4.1 ve daha düşük işletim sistemine sahip aygıtlar, iOS 10 yahut daha düşük işletim sistemiyle çalışan aygıtlar. Öten yandan Android’in Apple Pie, Banan Bread, Cupcake 1.5, Donut 1.6, Eclair 2.0, Froyo 2.2, Gingerbread 2.3, Honeycomb 3.0 ve Ice Cream Sandwich 4.0 sürümlerini kullananlar da WhatsApp’ı artık kullanamayacak.

WHATSAPP NE İŞE FAYDA?

Dünya genelinde epey sayıda kullanıcıya sahip olan ve SMS dönemini bitiren WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar ortası çalışma özelliğine sahip bir anlık iletileşme ve arama yahut haberleşme uygulamalarından biri. Bu uygulama sesli ve imajlı konuşma, fotoğraf ve görüntü paylaşma üzere epeyce sayıda imkana sahip.