Üst geçitten tren raylarına uçtu

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
İzmir’in Bayraklı ilçesinde, çok süratli olduğu sav edilen yavaşça ticari araç, üst geçidin demir bariyerlerini aşarak İZBAN raylarına uçtu.

Kaza, saat 04.30 sıralarında Cüneyt Süvarioğulları Sokak yakınındaki üst geçitte meydana geldi. Argümana nazaran, çok süratli olduğu Kamil Gözlekçi yönetimindeki 50 DF 138 plakalı yavaşça ticari araç, Anadolu Caddesi istikametinden Cüneyt Süvarioğulları Sokak’a seyir halinde olduğu sırada, çıktığı üst geçitteki virajda şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi kararı, demir bariyerleri aşarak üst geçidin duvarına çarptı ve sonrasındasında da İZBAN taylarına uçtu. Kazayı nazarann etraftaki vatandaşlar, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine epeyce sayıda sıhhat, polis, itfaiye ve 110 AKS grupları sevk edildi. Olay yerine gelen polis grupları etraf güvenliğini aldı.

110 AKS grupları yavaşça ticari aracın bulunduğu noktaya ulaştı. Birinci belirlemelere nazaran, yavaşça ticari araç içerisinde 2’si bayan olmak üzere 6 kişinin olduğu belirlendi. Yapılan denetimde, yolcu pozisyonunda bulunan Ayşenur Bozkurt’un hayatını kaybettiği belirlendi. Kazada yaralanan Hatice Dinç, Doğucan Güler, Berkay Kaymakçıoğlu, Kamil Gözlekçi ve Mehmet Can Karcı sıkıştıkları yerden çıkartıldı. Polis ve AKS takımlarının taşıdığı yaralılar, sıhhat takımlarına teslim edilerek etraf hastanelere sevk edildi. Yaralıların hastanelerde tedavisi sürerken, polis grupları kazayla ilgili soruşturma başlattı. Kazada ömrünü kaybeden Ayşenur Bozkurt’un cenazesi, savcının incelemesinin akabinde İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

DEHŞET DOLU ANLAR GÖRGÜ ŞAHİDİ ANLATTI

Öte yandan, meydana gelen feci kaza taksici olduğu öğrenilen Ümit Altınkaya(30), yaşadığı dehşet dolu anları anlattı. yavaşça ticari aracın çok süratli olduğunu tabir eden Altınkaya, “Muhtemelen 100 kilometre süratle geldi, ben şurada köşede oturuyordum. Gözümün önünde uçup, İZBAN duvarına çarptı ve rayların üzerine düştü. Birinci müdahaleyi biz arkadaşlarla yaptık, ondan sonrasında gruplara haber verdik. Konuşamıyorum abi, hayli etkilendim” dedi.