Ünlü gazeteci Ahmet Ercanlar’a hırsızlık şoku: Maddi ve manevi ziyanları var

erkan_623

New member
Olay, Maltepe Altıntepe Mahallesi’nde yılbaşı gecesi yaşandı. TGRT Haber’de spor yorumculuğu yapan ünlü gazeteci Ahmet Ercanlar, eşi ve çocuklarıyla birlikte annesinin konutuna gitti. Ercanlar’ın meskeninin boş olmasını fırsat bilen hırsız, argümana nazaran konutun mutfak penceresini zorlayarak açtı. Pencereden içeri giren hırsız, meskende bulunan dolapları ve çekmeceleri karıştırarak kıymeti yaklaşık 25 bin TL olan ziynet eşyalarını çaldı. Hırsız beraberinde Ercanlar’ın hayatını kaybeden babasının, vefat etmeden kısa müddet evvel kendisine verdiği yüzüğü de çaldı. Annelerinin konutundan dönen Ercanlar ailesi, konutlarına girdiklerinde hırsızlığa uğradıklarını fark etti. İhbar üzerine konuta gelen polis takımları konutta incelemelerde bulundu. Gazeteci Ercanlar ise hırsızların meskende eşya çaldıkları ve dağıttıkları yerleri fotoğrafladı. Ahmet Ercanlar, ziyanının maddi olmasından çok manevi olduğunu lisana getirerek babasının kendisine verdiği yüzüğün bir an evvel bulunmasını istediğini lisana getirdi.

İÇERİ GİRDİĞİMİZDE ŞOK OLDUK

Hırsızlık hakkında konuşan Ahmet Ercanlar, “Yılbaşı gecesi anneme gitmiştik. Gece saat 02.00 üzere konutumuza gediğimizde, pencerelerin açık olduğu dikkatimizi çekti. İçeri girdiğimizde, oturma odasında ve kaldığımız odada çekmeceler, dolaplar açıktı. Eşim o anda baya bir şok geçirdi. ondan sonrasında baktığımızda, eşimin birtakım ziynet eşyaları ve babamdan bana kalan hatıra yüzük çalınmış. O yüzüğün maddi bedelinden daha hayli manevi pahası değerliydi benim için babamı kaybetmedilk evvel bana hatıra olarak vermişti. Babamı bir akın kararı kaybettik. Ambulansın içerisinde yüzüğü bana vermişti. O yüzük benim için fazlaca kıymetli bir hatıraydı. en çok da onun için üzüldük” dedi.

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUM

Ünlü gazeteci Ercanlar, “Ben yetkililerden o yüzüğün bulunmasını fazlaca istiyorum. Maddi kıymetinden epeyce manevi pahası benim için epeyce değerliydi. Zira babamla o denli bir olayı yaşayabilmem mümkün değil, yüzüğün birebirini bulmam da mümkün değil. Şöyle söz edeyim, babamın uğradığı atak kararı oluşan kan izleri hala yüzükte duruyordu. Benim için o kadar kıymetli ve kıymetli bir hatıraydı, bu niçinle fazlaca önemsediğim bir şeydi, hatta gözüm üzere bakıyordum. hayatım boyunca o yüzüğü hiç takmadım ve sakladım. O yüzüğün bulunmasını fazlaca istiyorum, benim için manevi manada kıymeti fazlaca büyüktü” diye konuştu.

MANEVİ PAHASI YÜKSEKTİ

Ercanlar konuşmasının sonunda, “Hırsızlık daha sonrası polis gruplarına haber verdik. Parmak izleri aldılar ve inceleme yaptılar. Etraftaki güvenlik kameralarını inceleyeceklerini belirttiler. Umarız ki hırsızlar yakalanır, manevi pahası yüksek bir hatıraydı” dedi.

KAYNAK: İHA