TÜGVA, okulları bırakmıyor!

semaver

Active member
TÜGVA, okulları bırakmıyor! TÜGVA, MEB’e yazdığı yazıda, okullarda Medeniyet ve Bedeller ile Medeniyet ve Fikir kulüpleri kurulması, süreçlerin ise TÜGVA temsilcilikleri ile işbirliği ortasında yürütülmesinin okullara duyurulmasını istedi.

Danıştay, MEB ile TUGVA içindeki protokolü iptal etti. Fakat MEB ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu’nda yer aldığı TÜGVA, bir daha protokol imzaladı. Cumhuriyet, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafınca imam hatip okullarına, protokole ait uygulama kılavuzu gönderdiğini gündeme getirmişti. Kılavuzda, aktifliklerin gerçekleştirilmesi için okullarda uygun ortamların hazırlanacağı, vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürlüklerinin aktiflik ve çalışmalarda öğretmen gorevlendireceği, okul müdürlüklerinin öğretmen ve öğrencileri teşvik edeceği, konferans salonlarını, sınıfları, derslikleri, atölye ve laboratuvarları hazır bulunduracağı belirtilmişti. 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanması ile bir arada TÜGVA da protokol kapsamında harekete geçti.

MÜDÜRLÜKLERE GÖNDERİLDİ

TÜGVA Ankara Vilayet Temsilcisi Metehan Hacımustafaoğlu tarafınca Ankara Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazı ile vilayet ulusal eğitim müdürlüğünden bir dizi talepte bulunuldu. Protokol kapsamında hazırlanan kılavuzun müdürlüğün Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleksel ve Teknik ile Hayat Uzunluğu Öğrenme kısımlarına bağlı okul ve kurumlara gönderilmesi istendi.

TÜGVA’nın yazısı doğrutulsunda MEB ile TÜGVA içindeki protokol, birebir gün Ankara Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca ilçe ulusal eğitim müdürlüklerine gönderildi ve protokolün, okul müdürlüklerine duyurulması istendi. İlçe ulusal eğitim müdürlükleri de kelam konusu protokolü tüm ilkokul, ortaokul ve lise müdürlüklerine iletti.