Trump desteği için DeSantis'e teşekkür etti ve onu 'nazik' olarak nitelendirdi

Suzan

New member
Eski Başkan Donald J. Trump Pazar günü Florida Valisi Ron DeSantis'e kampanyasını askıya almasının ardından verdiği destek için teşekkür etti ve bir zamanlar Bay Trump'ın konuşmalarının çoğunu aşağıladığı en büyük rakibi Bay DeSantis'i “merhametli” olarak nitelendirdi.

New Hampshire, Rochester'daki tarihi bir tiyatronun tıklım tıklım dolu evinden önce Bay Trump, Bay DeSantis'in karısı Casey'yi “gerçekten harika bir insan” olarak nitelendirdi. Ve Bay DeSantis'in “gerçekten iyi bir kampanya yürüttüğünü” söyledi.

Bay Trump, “Size söylüyorum, bu kolay değil” dedi. “Bu işleri yürütmenin kolay olduğunu düşünüyorsun, değil mi? Bu kolay değil.”

Şöyle devam etti: “Ama bildiğiniz gibi bugün saat 15.00'te kampanyadan ayrıldı ve bana karşı çok nazik ve destekleyici davrandı, bu yüzden bunu takdir ediyorum.”

Bay Trump, aylar boyunca, özellikle Iowa'da, Bay DeSantis'e saldırmayı kampanya konuşmalarının odak noktası haline getirdi. Bay DeSantis'i sadakatsiz olmakla suçladı, onu kötü bir vali olarak nitelendirdi ve başkanlığa aday olurken pozisyonları değişen bir siyasi fırsatçı olduğunu iddia etti.

Ancak Bay Trump'ın, Bay DeSantis'in açık ara ikinci olduğu Iowa parti toplantılarındaki baskın zaferinden sonra, Bay Trump dikkatini New Hampshire ön seçimlerinde en yakın rakibi olan eski Güney Carolina valisi Nikki Haley'e çevirdi.

Geçen haftaki konuşmalarında Bay Trump, çoğunlukla Bay DeSantis'e, onun vakit ayırmaya değmeyeceğini öne süren gelişigüzel laflarla saldırdı.

Trump, Cumartesi günü Manchester'da düzenlenen bir mitingde, geçen yıl Florida valisine taktığı alaycı takma adı kullanarak, “Fark ettiniz mi henüz Ron DeSanctimonious isminden bahsetmediğimi fark ettiniz” dedi. “Sanırım gitti.”

Pazar belki de aylardır Bay Trump'ın bu takma adı kullanmadığı ilk gündü. Günün erken saatlerinde, Manchester'daki kampanya merkezindeki destekçilerine, Bay DeSantis'in yarışı terk etmesinden sonra artık bu takma adı kullanmayacağını söyledi.

Bay Trump, “Ron DeSanctimonious ismini mi kullanacağım?” dedi. “Bu ismin resmen emekliye ayrıldığını söyledim.”