TOKİ mağdurları, Kırşehir’de 2019’da teslim edilmesi gereken daireleri için hareket yaptı

semaver

Active member
TOKİ mağdurları, Kırşehir’de 2019’da teslim edilmesi gereken daireleri için hareket yaptı Yurttaşlar, Etraf Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, “Kırşehir’e geldiğinde bölgeye uğramadığına” dikkat çekerek “Gerekirse Ankara’ya da gideriz, bu yolu da keseriz” yansısını gösterdi. Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu da “Evlerinizi alacağız” diyerek harekete dayanak verirken CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, hükümete davette bulunarak “Buradaki mağdurlar ne milyarder ne de milyoner. Bu insanların mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Beşli çeteye, yandaşlara sağladığınız imkânları bu mağdur insanlara da sağlamanızı istiyoruz” dedi.

Kırşehir Bağbaşı’ndaki TOKİ 3. etap projesi yılan öyküsüne döndü. Yüzde 90’ı bitme etabına gelen ve 2019 yılının şubat ayında teslim edilmesi gereken bin 1996 konutluk TOKİ 3. etap projesindeki hak sahipleri, şantiyede toplanarak hareket yaptı. Aksiyona, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu da dayanak verdi. CHP’li İlhan, kelam konusu mağduriyetin artık siyaseti aştığına dikkat çekerek AKP Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin de şantiyeye gelmesi gerektiğini belirtti. İlhan’ın bu kelamları üzerine bir yurttaş, “Kaman’da önünü çevirdim. Bırak esnafı, milletin yüzüne bakmıyor” sözlerini kullandı. Bunun üzerine de İlhan, “Biz buraya siyasi rant için gelmedik. Sizin mağduriyetinizin çözülmesi için buradayız. AKP milletvekili de gelsin. Gidelim TOKİ’ye, durumu iletelim. Hatta sizlerin temsilcileri de gelsin” cevabını verdi.

‘BİZİ KAPIDAN KOVARLAR’

Bir başka TOKİ mağduru yurttaş ise CHP’li İlhan’a, “Gitsek ne olacak? Bizi kapıdan kovarlar, bunu yaşadık. Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kırşehir’e geldiğinde buraya uğramadı bile” serzenişinde bulununca İlhan, “Belediye liderimizi da toplantıya davet etmediler. Liderimizi çağırsalardı, sizin sorunlarınızı lisana getirecekti” dedi. Yurttaşlar ise “Belediye CHP’li diye yapıyorlar. Milletvekili buraya gelmedi, uğramadı bile. Buradaki insanlardan oy aldı, milletvekili seçildi. Seçimler yaklaşıyor. Hangi yüzle gelecekler? Buraya artık gelemez. Gerekirse Ankara’ya da gideriz, bu yolu da keseriz” görüşlerini lisana getirdiler. Bir öteki hak sahibi yurttaş ise “En büyük darbeyi belediye yedi. Sayın Liderim yapılan yardımların hangisini alabildiniz? Yolun üretimi bile iki sene sürdü. Ben, burada CHP’yi yüceltmeye çalışmıyorum. Dava Ocakları’nda yetiştim ancak bugüne kadar ne takviye verdiniz de yapacak?” diye konuşunca Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu, “Bu yolu da bizim katkılarımızla yapabildiler” karşılığını verdi.

‘EVİMİZİ VERMİYORLAR’

Bu ortada bir küçük çocuk da lider Ekicioğlu’na, “Bizim konutumuzu vermiyorlar” diye seslendi. Bunun üzerine Ekicioğlu, “Alacağız sizin konutunuzu tamam mı? Çocukların psikolojisi bile bozulmuş” sözlerini kullandı.