TİKA, Paraguaylı çocuklara 23 Nisan sevinci yaşattı

erkan_623

New member
TİKA’dan yapılan açıklamaya göre, başşehir Asuncion’a yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Luque kentindeki okulda düzenlenen aktiflikte, yaşları 4 ile 13 içinde değişen 650 öğrenciye eğitim gereçlerinden oluşan armağan paketleri dağıtıldı.

Türkiye’nin Asuncion Büyükelçiliği iş birliğinde düzenlenen aktiflikte Paraguaylı çocuklar, okulda kurulan oyuncaklarla 23 Nisan sevincini yaşadı.

Türkiye’nin Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen, burada yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ın değerine değinerek, çocuklarla bu sevinci paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Türkiye ve Paraguay içindeki dostça ilgiye dikkati çeken Aksen, TİKA’nın 2020’de tadilatını üstlenerek yeni bir görünüm kazandırdığı Türkiye Cumhuriyeti Okulunun iki ülke içindeki dostluğun nişanesi olduğunu söylemiş oldu.

Aksen, tüm dünya çocukları için hoş bir gelecek temennisinde bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Okulunun tüm kullanım alanları 2020 yılında TİKA tarafınca yenilenerek, fiziki koşulları eğitim öğretim için daha uygun hale getirilmişti.

KAYNAK: AA