Taksilerde bu da oldu: Polis bile şaştı kaldı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
İstanbul polisi, 27 Aralık’ta Mecidiyeköy’de taksilere yönelik kontrole çıktı. Kısa uzaklık yolcu almayan, turist seçen ve taksimetre açmayan taksilere cezalar kesildi.

Taksim tarafından gelen bir taksinin denetimi sırasında gruplar takside çakar sistemi olduğunu ve açık olarak hareket ettiğini tespit etti.

DİKKATİNİ ÇEKMEMİŞ

Hürriyet’in aktardığı habere nazaran, durdurulan taksinin sürücüsü Saadettin Bakan (59), Polis takımlarına “Ceza yazmayın, 15 gündür bu işi yapıyorum. Aracın önünde çakar olduğunu bilmiyordum. Araç sahibinden bu türlü aldım. Işıklandırma dikkatimi çekmedi” diye konuştu.

Kimlik ayrıntıları sorgulanan Bakan’ın ‘yaralama’ ve ‘tehdit’ cürümlerinden aramasının da bulunduğu belirlendi. Bakan, “Bayrampaşa’da bir tartışma yaşanmıştı. Tabir vermeye gitmemiştim” dedi. Gruplara lisan döken Saadettin Bakan, polisler tarafınca karakola gdolayıldü. Bakan’a ‘usulsüz ışık donanımı’ kabahatinden 144 lira para cezası da kesildi. Taksi trafikten men edildi.

Kontroller sırasında taksi bulmakta kuvvetlik çeken vatandaşlar da polise şikâyette bulundu.