Süperstar Ajda Pekkan gözyaşlarına hakim olamadı

Tuncay

New member
Süperstar Ajda Pekkan, “Bodrum Kültür ve Sanat Elçisi” unvanını aldı. Ajda Pekkan’a bu unvanı Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras tarafınca, bedelli taşlarla süslenmiş Bodrum’un simgesi olan mavi balık sembollü Kültür ve Sanat nişanı ile takdim edildi.

Takdim sırasında Harika Star hislerine hakim olamayarak gözyaşlarına boğuldu. Muhteşem star, “Artık balık tutup, halkın için katılmak, çarşı-pazar gezmek istiyorum” dedi.

“BÜYÜK BİR AŞK HİKAYESİ”

Pekkan, konser daha sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Her vakit olduğu üzere şık giysi usulüyle göz kamaştıran Pekkan şunları söylemiş oldu; “Mavisi ve yeşiliyle beşere huzur veren, sıcacık insanlarıyla Bodrum benim için sonsuza kadar sürecek büyük bir aşk öyküsü diyebilirim.”

“Bodrum’un Kültür ve Sanat Elçisi olmak benim için büyük bir onur oldu, bu vesileyle Bodrum Belediye Liderimiz Ahmet Aras’a ve tüm Bodrum halkına şükranlarımı sunuyorum.”

ZEKİ MÜREN’İ ANDI

Kelamlarına Zeki Müren’i anarak devam eden Pekkan, “Bodrum’un ışığı sönmeyen kıymetlim, sanat güneşimiz Zeki Müren’in Bodrum sevgisini bilmeyen yoktur. Burası hakkında fazlaca sohbetlerimiz oldu. Benim Bodrum’a olan aşkım Zeki Müren yardımıyla başladı diyebilirim. O Bodrum’un hiç sönmeyen sanat güneşi olarak kalbimde, kendisini sevgiyle ve rahmetle anıyorum” açıklamalarında bulundu.

“ONUN TEKNİĞİNİ RİCA ETTİM”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde toplumsal medyadan Zeki Müren ile ilgili anısını anlatan Ajda Pekkan, “Onun tekniğini müsaadesiz kullanmıştım” demişti.

Instagram üzerinden canlı yayın yapan Süperstar, “Zeki Müren daha derin okurdu müzikleri. Onun eko tekniğini birlikte çalıştığı orkestrasından bir gün benim için yapmalarını rica ettim…”

“Bir anda dünya arenasında müzik söyler üzere hissettim lakin artta Zeki Müren savaş çıkarmış, ‘Benden müsaadesiz nasıl eko verirsiniz?’ diye. Meğerse öncesinde müsaade gerekiyormuş.” sözlerini kullanmıştı.

YAŞI MERAK KONUSU OLDU

Son olarak yeni albümünün tanıtımı için verdiği bikinili pozlarıyla isminden kelam ettiren müzikçi Ajda Pekkan’ın yaşı bir kere daha merak konusu oldu. senelera meydan okuyan ünşü müzikçi Pekkan’ın bilinenin bilakis 74 değil, 82 yaşında olduğu konuşulmaya başladı.

Bunun üzerine Süperstar’ın kardeşi Semiramis Pekkan, Instagram sayfasında Ajda Pekkan’ın yaşını tiye alan esprili bir paylaşım yaptı.

“GİZLİ BİLGİYMİŞ”

Semiramis Pekkan, photoshop’la yapılan fotoğrafı “Osmanlı arşivinde bulunmuş, zımnî bilgiymiş…” notuyla paylaştı. Pekkan’ın bu paylaşımı, kısa mühlet içerisinde toplumsal medyada gündem oldu.