Su üzere gelen vefat

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
İşadamı Gökhan Sengel’e ilişkin İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Ephesus Hitit Otel’de Halkla Bağlantılar Ünitesi’nde nazaranvli Özde Çivici (30), düzenlenecek yılbaşı balosunun tanıtım broşürlerini dağıtmak için çeşide çıktı. Teze nazaran; Çivici, yorulunca dinlenmek için çalıştığı odaya gitti. Bahtsız bayan, odasındaki masanın üzerinde duran şişedeki sıvıyı su sanıp içti.

MERMER CİLASI İÇTİ

Su diye mermer cilası içtiği belirtilen Çivici, ömrünü kaybetti. Çivici’nin cansız vücudu, kesin mevt niçininin belirlenmesi için İzmir İsimli Tıp Kurumu Morgu’na gdolayıldü. Acı haberi alan baba Adnan Çivici, eşi ve kız kardeşleri Eda ile Gülsüm olay daha sonrası gözyaşlarına boğuldu.

ÇOK SÜRATLİ TESİR EDER

Yeni Asır’ın haberine nazaran Özel Kent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Yetim mermer cilası ve klorak konusunda uyardı. Yetim şunları söylemiş oldu:

“Mermer cilası ya da klorak üzere kimyasal sıvılar ezkaza içildiğinde bedenden çabucak atılması için evvela kusmak gerekir. Akabinde da vakit kaybetmeden 112 Acil Davet Merkezi’ne başvurulması gerekir. Bu hadisedeki kimyasalın içeriğini bilmiyoruz lakin bu tıp asit bazlı kimyasallar bedene fazlaca süratli tesir ederek sirkülasyon merkezlerinde tahribata, hatta teneffüs ya da kalp durmasına niye olurak kişinin mevti ile sonuçlanabilir.”