Stor perde nasıl takılır? Stor perde modelleri ve fiyatları 2022!

erkan_623

New member
birinci vakit içinderda iş yerlerinde kullanılmasıyla Türkiye’ye giriş yapan stor perde, vakit içerisinde meskenlerde de tercih edilmeye başlandı. Vatandaş, olağan perdeye kıyasla daha az zahmetli bulunan bu esere yönelmiş durumda. kullanmasındaki kolaylığı ve fiyat tarifesi üzere etkenlerde, bu modellere olan ilgi alakayı arttırıyor. 10 Türk Lirası’ndan başlayıp 2 bin Türk Lirası’na kadar çıkan stor perde fiyatları, kullanımda sunduğu kolaylığa bakılırsa değişiklik gösterebiliyor. İşte, adım adım stor perde takma yahut monte etme formülü.

Stor Perde Nasıl Kornişe Takılır?

Halkın büyük talep gösterdiği stor perdelerin nasıl takıldığı ve nasıl kullanıldığı merak edilen başlıklar içinde. Yeni aldığınız yahut almayı düşündüğünüz stor perdeyi, aşağıdaki adımları takip ederek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz:

• Stor perdeyi takacağınız kornişin pak ve kullanışlı bulunmasına dikkat edin.

• Eserle birlikte gelen aparatları denetim edin. Buna, “takmatik” de denilmekedir.

• Aparatları kornişe dikey olacak biçimde sıralayın.

• Olağan perde aparatında olduğu üzere düzgünce sıkıştırın.

• Takmatiğin uzun tarafı, odayı göstermelidir. Şayet, duvara doğruysa 180 derece geri çevirip duvara yanlışsız olacak biçimde düzenleyin.

• Takmatikler içinde 40-50 santimetrelik boşluklar bırakın.

• Kornişin uç kısmına iki adet aparat takın. Bu sayede perdeniz daha inançta olacaktır.

• Aparatları kornişe yerleştirdikten daha sonra stor perde kasasını hizalayın.

• Perdeyi, tüm takmatiklere düzgünce yerleştirin.
Eseri kornişe nizami bir biçimde yerleştirdikten daha sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Stor perdeniz için illa ki korniş kullanmanıza gerek yok. Bu süreci, montaj yöntemiyle de halledebilirsiniz. Bunun için bir adet matkap işinizi gorecektir. Yeni bir korniş montajı yapmaktansa, eldeki imkânlarla perdenizi montajlayabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

• birinci vakit içinderda vida yerlerini işaretleyin.

• Vida alanlarını 50 santimetrelik uzunluklar halinde belirleyin. Yani, her 50 santime bir vida takın.

• Vidalamada dikkat edilmesi gereken nokta, işaretlerin duvardan 7 santim uzakta yer alması.

• Vidalama sırasında matkap kullanın.

• Matkapla açtığınız bölgeye dübel çakın.

• Vidayı, montaj aparatının iç kısmından geçirip duvara sıkıştırın. Kesinlikle, sağlamlığını denetim edin.

• Stor perde kasasındaki yuva kısımlarını montaj aparatına sıkıştırın.
Bu süreçten daha sonra stor perdeniz kullanıma hazır hale gelecektir.

Stor Perde meblağları 2022!

Stor perde meblağları, üretici firmaya; perdenin uzunluğu ve ölçülerine, perde kalitesine bakılırsa değişiklik göstermektedir. Genel olarak olağan perdelerden daha uygun fiyatlı olan stor perdeler, 10 Türk Lirası’ndan 2 bin Türk Lirası’na kadar çıkabiliyor. Bu perdelerin kullanım ömrü açısından daha uzun vadeli olması, satın almadaki en büyük etken.