Sergen Yalçın: Bundan daha sonra bahtımız olduğunu zannetmiyorum

Onur

New member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi 3. maçında Sporting’e 4-1 kaybettikleri maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Yalçın’ın açıklamaları şöyle:

4-1’lik skordan dolayı üzgünüz. Bu beklediğimiz bir skor değildi. Bu kulvar sıkıntı bir kulvar, kusurları affetmiyorlar Şampiyonlar Ligi’nde. Oynadığımız gruplar zıt ekipler. Bakıyorum, epey da 4-1’lik bir maç değildi. Grubumun yeterli oynadığını düşünüyorum. Skoru çevirecek birfazlaca baht yakaladık ancak yanlışlar…

“Bence baht faktörü rakibin yanındaydı”

Duran topta yediğimiz goller biraz talih golleri. 4-1’lik bir oyun değildi bu. Bence talih golleri yedik. Çalışılmış üzere görünebilir fakat rakibimizi tahlil ettik, hiç bu biçimde gol görmedik. Bence talih faktörü rakibin yanındaydı. Kaleye gelmeden birinci yarıda 3 gol attılar. Batshuayi de şanssız. Vuruyor vuruyor girmiyor, direkten dönüyor, bir şey oluyor. Bu maçtan fazlaca da çıkarılacak bir ders yok.

“Derbiler her vakit önemlidir”

Ligde Galatasaray’la oynayacakları maçı pahalandıran Sergen yalçın, şu sözleri kullandı:

Derbiler her vakit değerlidir. Pazartesi oynayacağız, kâfi dinlenme süremiz var. Pazartesiye güzel hazırlanıp, tekrar olağan durumumuza dönmek istiyoruz. Hiç beklemediğimiz şeyler oldu dönem başında. İşler düzgün gitmiyor, kaybediyoruz lakin bu imaj gerçek değil.

BASIN TOPLANTISI

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, oyundan dolayı bir hüznü olmadığını, 4-1’lik skorun maçı yansıtmadığını söylemiş oldu.

UEFA Şampiyonlar Ligi C Kümesi üçüncü maçında Sporting’e 4-1 mağlup olan Beşiktaş’ta teknik yönetici Sergen Yalçın ve futbolcu Josef de Souza, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Skordan dolayı üzgün olduklarını söyleyen Sergen Yalçın, “Oyundan dolayı epey bir kederim yok. Yalnızca skordan dolayı hüzünlüyüm. Çok 4-1’lik bir oyun olmadı. Ofansif oyun oynamaya çalıştık, oyuncular hayli çabalıydı, konumlar yakaladık. Birinci yarı kornerden 3 tane gol yedik. Bu bizim için en hüzünlü taraftı. Şanssızlık olarak yorumluyorum, beklediğimiz bir durum değildi bu. Bunlar fazlaca doğal şeyler futbolda. Oynadığımız kulvar sıkıntı bir kulvar, burada çaba etmek kolay değil. Bunun zorluğunu bir evvelki karşılaşmalarda da yaşadık. Oyundan ve oyuncularımızın uğraşından mutluyum. 4-1 bu gece için fazlaca adil bir skor değil üzere geliyor bana. Önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor. Bu maça takılıp kalamayız” sözlerini kullandı.

“KORNERDEN YEDİĞİMİZ GOLLERİ YANILGI OLARAK GÖRMÜYORUM, ŞANSSIZLIK”

sıradan goller yediklerini kaydeden Yalçın, şunları söylemiş oldu:

“Kolay gol demeyelim, sıradan gol diyelim. Bu düzeyde bu golleri yemek kadrosu demoralize ediyor. 3-1’den daha sonra gayret sarf ettik kurtarmak için lakin olmadı. Son kısmı fazlaca kabul etmiyorum, oyun kopmuştu. O topun oradan sekmesini talih olarak görüyorum. Batshuayi ve Larin üzere iki tane hava hakimiyeti olan oyuncular koyduk. Bu cins yanılgılar olacak ki birisi gol atsın ve maçlar kazanılsın. Ben hayli yanılgı olarak da görmüyorum. Daha evvel bu biçimde goller yemedik biz. Bu yenen golleri büsbütün şanssızlığa bağlıyorum. Dilekli, istekli oynarken, rakibi kendi alanına kapatmışken gol yedik. Çok yanlışsız baskılar yaptık. Daha net sonuçlandırmamız gerekiyordu. Hele bir kornerde, adam kendi kalesine atıyordu, kalecinin başına çarpıp çıkan bir top var. O top 100 yılda bir o denli çıkar. Mazeret olarak söylemiyorum, o denli bir şeye gereksinimim yok. 4-1 hayli gerçek bir skor değil oyuna baktığımız vakit.”

“BUNDAN daha sonra TALİHİMİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Ekipte her vakit değişiklikler olabileceğini lisana getiren Sergen Yalçın, “Yediğimiz gollerde savunma kusuru olduğunu düşünmüyorum. Korner golü yedik. Aşikâr eşleşmeler var, konum alıyoruz. Kornerden gol yemedik herbiçimde bu vakte kadar. Takılıp kalmamak lazım. Nasıl bir tedbir alırız, tahlil ettikten daha sonra bakarız. Skora fazlaca aldanmayın. Oyunun karşılığı bu değildi. Bu çeşit goller bu biçimde maçlarda olmaz. Ben şanssızlık olarak görüyorum. Oyunun her haline alışık olmamız lazım. Lige dönmemiz lazım. Bundan daha sonra talihimiz olduğunu zannetmiyorum. Tahminen UEFA bahtımız olur, onu kovalayacağız artık. kararı daima birlikte bekleyip görürüz” diye konuştu.

“PROTESTOLAR FUTBOLUN TABİATINDA VAR”

Maçtan daha sonra bir küme taraftarın kadroya protesto göstermesine değinen Yalçın, “Taraftarımız bizim için epeyce kıymetli. Hepimiz onların dayanağını hissetmek istiyoruz. Vakit zaman futbolda skorlara göre bu tip protestolar olabiliyor. Bunlar futbolun tabiatında olan şeyler. Biz kadro olarak bundan daha sonraki karşılaşmalarda daha uygununu oynarız, kazanırız, taraftarımızı keyifli etmeye çalışırız” diyerek kelamlarını noktaladı.

JOSEF DE SOUZA: ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE MAÇLAR AYRINTILARDA MUHAKKAK OLUYOR

Beşiktaş’ın Brezilyalı orta alanı Josef de Souza ise Şampiyonlar Ligi’nin farklı bir alan olduğunu söyleyerek, “Maçlar ayrıntılarda belirli oluyor. Birinci yarı kornerden 3 gol yemek hayli kıymetli bir ayrıntı. Bu ayrıntı da yenilgiye sebep oldu. Beşiktaş hep atak oynaması gereken bir ekip. Benim geride kalmam bir sorun teşkil etmiyor. Sıkıntı bir periyottan geçiyoruz ancak taraftarlardan ekibe güvenmesini istiyorum. Geçen sene de bu biçimde devirler oldu fakat şampiyonluğa ulaşmıştık” dedi.