Seda Türkmen: İnsanların birbirinin ömrüne karışması epey boş geliyor

Tuncay

New member
Meriç Aral ve Efe Tunçer’in terapi günleri daha sonrası sohbetlerinden ilhamla yapmaya başladıkları ve her hafta sürpriz bir ismin konuk olduğu Şiddetli PSM YouTube kanalının Schweppes sponsorluğundaki sevilen dijital serisi “Teras Noir”da bu hafta yepisyeni ve temposu hiç düşmeyecek yeni bir kısmın duyurusu yapıldı. İlham verici sohbetlerinin yanında artık konuklarının entelektüel birikimini de sınayan iki ünlü ismin, alışılmadık konulardan daha evvel bahsedilmemiş durumlara, komik kıssalardan değişik bilgilere kadar akıllarına geleni gündemlerine taşıdıkları programlarında bu haftaki konukları Seda Türkmen oldu.

‘BAŞROLÜN EN YAKIN ARKADAŞI ROLÜ DÜZGÜNSE İŞ TUTAR’
Seda Türkmen, her hafta farklı sorularıyla konuklarını şaşırtan Meriç Aral ve Efe Tunçer’in “Sürekli başrolün en yakın arkadaşı rolü olmak konusunda ne düşünüyorsun?” sorusuna “Ekşi Sözlük’te hakkımda şu biçimde bir yorum var; ‘Başrolün en yakın arkadaşı rolünü elli yıllığına kiralayan oyuncu’ diye… Vaktinde hatta bir daha bir başrolün en yakın arkadaşı rolü için seçmelere gittiğimde kendi oynadığım rolü referans göstererek ‘Fatih Harbiye dizisinde Fahriye karakteri vardı bilir misin? İşte onun üzere bir karakter bu dediler’ ben de ‘O karakter esasen bendim’ diye bir anda fırladım. Hakikaten de başrolün en yakın arkadaşı rolü her dizide olması gereken bir rol diye düşünüyorum. Zira orada doldurulması gereken bir yer var ve şayet başrolün en yakın arkadaşı güzel oynuyorsa genelde o iş tutuyor” karşılığıyla Meriç Aral ve Efe Tunçer’i kahkahalara boğdu.?

‘KENDİ YAPAMADIKLARINIZDAN ÖTÜRÜ DİĞERİNE KARIŞMAYIN’
Seda Türkmen, Efe Tunçer’in “Toplumun yahut insanların birbirini daima kıyaslaması, rekabet ortasında olması senin hayatında nasıl bir tesir yaratıyor?” sorusuna “normal olarak bu biçimde bir baskı oluyor hatta bu daha yeni başıma geldi. Çok sevdiğim bir arkadaşım geçenlerde ‘Sen ne güzel oyuncusun, sen aslında dram daha uygun oynarsın’ falan filan diye konuşmaya başladı. Yani ben memnunum oynadıklarımdan ve aslında gerçek yanıt ‘Size ne?’ demek benim için. Zira daha güzeli ne ise bana onu göstersinler bu biçimde. Birfazlaca tiyatro oyunum var örneğin beni farklı rollerde görmek istiyorsan buyur gel ya da beni kendi kafandaki rollerde görmek istiyorsan sen yap bir proje de beni oynat bu biçimde. Bence bunlar fazlaca boş şeyler genel olarak. Ailelerin senden çoksını beklemesi anlaşılır, işte daha fazla para kazanman yahut daha düzgün bir gelecek için endişelenmeleri anlaşılır fakat sağdan soldan insanların gelip de ömrüne karışması epey boş geliyor bana. Bu, kendi yapamadıkların üzerinden diğerinin ömrüne karışmak üzere geliyor. Birine bir teklif ile gitmeyecekseniz ne yaptığıyla da ilgilenmeyin” karşılığını verdi.

‘BİLGİ YARIŞMASI’ KISMIYLA KONUKLARINI SINIYOR
Seda Türkmen’in konuk olduğu Teras Noir’in bu haftaki kısmında bir birinci yaşandı ve yesyeni ve de pek eğlenceli bir kısım olan “Bilgi Yarışması” kısmının tanıtımı yapıldı. Efe Tunçer yeni kısmı “Konuğumuzun bilgi ve birikimini, mesleğine, ülkesine, tarihine ve coğrafyasına bağlılığını ve bu mevzudaki entelektüel birikimini ölçen orijinal bir formatla karşınızdayız.” Biçiminde tanıtırken Meriç Aral ise “Biz sanatkarlarımıza ve dostlarımıza her vakit güveniyoruz kâfi ki onlar da kendilerine güvensinler!” diyerek bilinmesi imkansız ve çok eğlenceli soruların olduğu kısmı duyurdu. Her hafta yeni konuklarıyla bir çok eğlenceli anların yaşanacağı belirli olan “Bilgi Yarışması” kısmında Seda Türkmen, birbirinden alakasız ve imkansız detaylar içeren soruları yanıtlanırken hem kendisi birebir vakitte Meriç Aral ve Efe Tunçer’i kahkaha krizine soktu.