Şebnem hemşirenin vefatıyla ilgili yeni gelişme!

semaver

Active member
Şebnem hemşirenin vefatıyla ilgili yeni gelişme! Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Timuçin Bayhan katıldı. Duruşmada Şebnem Köker’in babası Abdullah Köker ile taraf avukatları da yer aldı.

Mahkeme Lideri Emniyet Müdürlüğü’nden istenen DNA tahlil profillerinin İsimli Tıp Kurumu’na gönderildiğini ancak ATK’dan çabucak hemen karşılık gelmediğini söylemiş oldu. Abdullar Köker, kızının katledildiğini öne sürerek “Kızımın tırnak sürüntüsünde öbür bir bayana ilişkin DNA profili de çıkıyor. Bunlar kime ilişkin tespit edilemiyor. Niçin odada Şebnem ve sanığın olduğu kabul ediliyor da diğer bireylerin de olmuş olabileceği kabul edilmiyor. Bunları anlamak mümkün değil” halinde konuştu.

Köker’in aile avukatları “Bizce maktul, sanıkla içinde olan itiş kakış kararı sanık tarafınca itilerek yahut atılarak düşürülmüştür. Bu da ispatlanmıştır zira maktulün tırnak sürüntüsünde sanığa ilişkin DNA’ya rastlanmıştır” dedi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Kelam verilen sanık Timuçin Bayhan, “Odada üçüncü bir kişi katiyetle yoktu. Otelin kamera kayıtlarının olmadığını bana cinayet ofis söylemiş oldu. Şebnem’in bana ikram ettiği 20-30 cm uzunluğunda ahşap bir gitardır. Bunla kediye bile vursanız kedi ölmez. Keşke ortaya çıksa da üzerinde kan olmadığı falan ispatlansa” sözlerini kullandı.

Sanık avukatı, müvekkili hakkında uygulanan isimli denetim önlemlerinin kaldırılmasını talep etti.

PARMAK İZLERİ GRAFİK HALİNDE MAHKEMEYE BİLDİRİLECEK

Orta sonucunı açıklayan mahkeme heyeti, pencerenin alt tarafında sanığa ilişkin parmak izlerinin bulunduğuna dair emniyet ünitesine yazı yazılarak, kelam konusu müsaade pencerenin alt kasasındaki konumlanmasının grafik halinde mahkemeye bildirilmesini istedi. Sanık Timuçin Bayhan hakkındaki isimli denetim önleminin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Şebnem Köker’in 7 Haziran 2021’de Kadıköy’de bir pansiyonun üçüncü katından düşerek ömrünü kaybettiği anlatılıyor. İddianamede Köker’in vefatından sorumlu tutulan sanık Timuçin Bayhan’ın ise “Kasten öldürme” cürmünden müebbet mahpus cezasıyla cezalandırılması isteniyor.