Sancaktepe’de araba yayalara çarptı: 1 meyyit, 1 yaralı

semaver

Active member
Sancaktepe’de araba yayalara çarptı: 1 meyyit, 1 yaralı Kaza, saat 21.00 sıralarında İnönü Mahallesi Aşık Veysel Caddesi üzerinde meydana geldi. Caddede seyir halinde bulunan ve çabucak hemen şoförü belirlenemeyen 34 EVU 513 plakalı araba, Mehmet A.(16) ile isminin Murat olduğu öğrenilen yayaya çarptı. Yaralıların yardımına etraftakiler koştu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Yaralılar, sıhhat takımları tarafınca olay yerinde yapılan birinci müdahalenin akabinde Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Mehmet A.’nın tedavisi ağır bakımda sürerken, Murat isimli yaralının yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığı öğrenildi.

KAÇTIĞI TEZ EDİLEN ŞOFÖR YAKALANDI

Kazadan daha sonra arabası olay yerinde bırakan şoförün kaçtığı sav edildi. Etrafta bulunan sivil polisler, sokakta kuşkulu olarak gördükleri bir kişiyi, gözaltına aldı. Şoför olduğu argümanı ile gözaltına alınan kuşkulu, kendini yakalayanların polis olduğuna inanmayıp ‘Beni resmi takım alsın. Siz nereye gdolayıyorsunuz? Ben kimseye çarpmadım. Polisleri arayın, 155’i arayın. Bunlar beni infaz etmek istiyor. İmdat” formunda bağırdı. Sokakta bir süre direnen kuşkulu, ondan sonrasında polis merkezine gdolayıldü.

YAKINLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

Kazazede gençlerin akrabaları Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne akın etti. Polis takımları, hastane etrafında geniş güvenlik tedbiri aldı. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.