Rize’de müşterinin verdiği yanılgılı basım 50 TL’ye 75 bin TL fiyat biçti

erkan_623

New member
Rize’de bir fast-food zincirinde çalışan Sancaktutan, müşterinin hesabı ödemesinin akabinde parada bir eksiklik olduğunu fark etti. 50 TL’nin sıfırının olmadığını goren Sancaktutan, parayı bir süre inceledi. Basım yanlışı olduğu için öbür paralardan farklı olan paranın koleksiyonerler tarafınca ilgi gördüğünü belirten Sancaktutan, parayı satmayı düşünmediğini söylemiş oldu. Şayet teklif olursa 75 bin TL’nin altında parayı satmayacağını söyleyen Sancaktutan, yüksek teklifleri değerlendirebileceklerini belirtti.

KOLEKSİYON OLARAK SAKLIYORUZ

İki gün evvel olayı yaşadıklarını söyleyen İslam Sancaktutan, “Kasiyer ve servis elemanı olarak çalışıyorum. Bir müşteri geldi ve siparişin fiyatını aldım. 50 TL’nin sıfır sayısının olmadığını fark ettim. Uydurma mi diye denetim ettim. Müdürümüze mevzuyu bildirdim. Sıfırı olmayan 50 TL haberlerini görmüştüm. Bu hususta biraz araştırma yaptım. Koleksiyon olarak saklıyoruz. Satmaya niyetimiz yok fakat hoş bir teklife satabiliriz. En son sıfırı olmayan paraya 75 bin TL istenmişti galiba. Ondan aşağı bir fiyata satmayı düşünmüyoruz. Ondan daha yüksek bir fiyata satabiliriz. Bizim için değişik bir anı oldu. Şaşkınız şuan” dedi.

KAYNAK: İHA