Nagehan Alçı’dan Fatih Altaylı’ya cevap: Farazi işlerle uğraşmak yerine…

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Habertürk muharrirleri Fatih Altaylı ile Nagehan Alçı sığınmacı tartışmasını devam ettiriyor. Fatih Altaylı’nın “Şöyle 15-20 kişilik bir Suriyeli aileyi Nagehan Alçı’nın oturduğu apartmana, bir daha bu biçimde kalabalık bir aileyi Nevşin Mengü’nün yanındaki daireye taşıyabilirsiniz” kelamlarına Nagehan Alçı bugünkü yazısında karşılık verdi.

Nagehan Alçı, “Sevgili köşe komşum Fatih Altaylı’dan, ülkeye faydalı olmak istiyorsa bizim sitedeki komşuları belirlemek üzere farazi ve tuhaf işlerle uğraşmak yerine bu mevzuda bana dayanak vermesini, gençlerin ellerinden alınan eğitim hakkı için ses çıkarıp, soruna el atmasını bekliyorum” sözlerini kullandı.

FATİH ALTAYLI NE DEMİŞTİ

Fatih Altaylı dünkü yazısında İstanbul’un Fatih, Esenyurt üzere Suriyelilerin çoğunlukta yaşadığı semtlerde gettolaşmanın engellenmesinin kural olduğunu belirterek, “Buralarda yaşayan Suriyeli aileleri öteki yerlere dağıtmak, İstanbul’da da bir gettolaşmayı engellemek kural. Nereye taşınabilirler bilmiyorum. Lakin örneğin şöyleki 15-20 kişilik bir Suriyeli aileyi Nagehan Alçı’nın oturduğu apartmana, bir daha bu biçimde kalabalık bir aileyi Nevşin Mengü’nün yanındaki daireye taşıyabilirsiniz. bu biçimde bir şey yaparsanız şayet, her ikisinin de kirası benden. Söz” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Odatv.com