Miss Turkey 2021 hoşu Dilara Korkmaz: 16 saat aç kalıyorum

Tuncay

New member
Miss Turkey yarışının bu yılki Türkiye Hoşu Dilara Korkmaz oldu. NTV’den Batuhan Durmuş’a verdiği röportajda özel açıklamalarda bulunan Korkmaz, fit görünümünün sırrını deklare etti.

Müsabakaya katılma sonucunı nasıl ve ne vakit verdiniz?

” Miss Turkey bana yabancı bir müsabaka değildi. Ablam Dilay Korkmaz aslına bakarsanız eski Miss Turkey güzellerindendi. Ablamın yaşadığı heyecanı ve memnunluğu gördüğüm için hayatımın bir yerinde kesinlikle bunu deneyimlemek istiyordum. Katılmak için eğitim hayatımın ilerlemesini bekledim. Önceliklerimi tamamladıktan daha sonra “Bu sene o sene” dedim ve müracaatımı yaptım.”

Miss World hazırlıklarınız nasıl gidiyor bu süreçte nasıl besleniyorsunuz, neler yapıyorsunuz?

“şahsi olarak çalıştığım bir koçum var. Haftanın beş günü vücuduma odaklı fazlaca ağır sporlar yapıyorum. Olağan vakitte da ben aslına bakarsanız spor yapıyordum lakin bu süreçte hızlandırdım ve çoğalttım.”

“Spor beni motive ediyor. Nasıl besleniyorum? Öncelikle Oruç diyeti yapıyorum ve 16 saat aç kalıyorum. Günün 16 saatini aç geçiriyorum. Örneğin akşam 5’te yemek yemeyi kesiyorum sabah 9’a kadar bir şey yemiyorum. Yalnızca ortada su içiyorum. Sağlıklı beslenmeyi sevdiğim için kendime tarifler yapıyorum ve protein tartı besleniyorum. Gün içerisinde vitaminler alıyorum. Özel bir karışımım yok.”

Geçtiğimiz devirlerde estetik tartışmaları epeyce gündeme geldi. Siz kendinizde estetik olmadığını söylemiş olduniz aktardınız lakin bu tartışmalara yorumunuz nedir, sizce hoşluk müsabakalarında estetikli adaylar olmalı mı yoksa daha doğal ve organik mi olmalı?

“Estetikli adaylar yarışa katılabilir, bir pürüz goremiyorum. İnsan kendini nasıl güzel hissediyor ve nasıl görmek istiyorsa estetik yaptırabilir. Karşı değilim başımda bu biçimde bir şey şimdilik yok lakin ileride ufak dokunuşlara gereksinimim olursa niye yaptırmayayım? Büsbütün insanın iç dünyasıyla alakalı bir durum.”

Son olarak Azra Akın’dan daha sonra dünyada pek ses getiremedik. Bu sene şeytanın bacağını siz kırabilecek misiniz?

“Kesinlikle şeytanın bacağını kırabileceğime inanıyorum. Çok ağır bir tempo ortasında çalışıyorum, Dilara’nın en düzgün versiyonunu yaratmak için elimden ne geliyorsa yapıyorum. Yalnızca kendimi değil ülkemi temsil etmek omuzlarımda fazlaca büyük bir yük lakin bu yükü fazlaca hoş sırtlandım. Spor yapıyorum, kendime epeyce âlâ bakıyorum. niye olmasın?”

Ekranda kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz?

“Oyunculuk olabilir diye düşünüyorum. Oyunculuk için yurt haricinde eğitim alma talihim var. Onu da düşünüyorum. Lakin dediğim üzere şu an fazlaca erken.”

“Önüme çıkan fırsatları epey güzel biçimde değerlendireceğim aslında ne çıkar bilemeyiz. Hayat için planlar yapıyorum ancak hayat benim için planları yapmış oluyor. Hepsi çöpe gidiyor.”