Microsoft yönetimi Bill Gates'in istifasını istedi!

celikci

New member
Microsoft yönetimi Bill Gates'in istifasını istedi!
Bir dönem dünyanın en zengin insanları listesinde yer alan ve şimdilerde ise ilk 5’te bulunan Bill Gates'in başı dertte. Eşinin kendisinden boşanmak istediği Bill Gates, şimdi de kurduğu Microsoft tarafından istifa ettirilmek isteniyor. Ortaya atılan iddiaya göre Microsoft yönetim kurulu üyeleri, hakkında 2020 yılında başlatılan bir soruşturmanın devam etmesi nedeniyle Bill Gates'in yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmesi gerektiğine karar verdi. BİLL GATES KADIN ÇALIŞAN İLE İLİŞKİ YAŞADIKonuyla ilgili ABD medyasında yer alan habere göre, Bill Gates'in yaptıklarıyla ilgili bilgi sahibi olan kişiler durumu yönetim kuruluna bildirdi. Yönetim kurulu ise Bill Gates hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın ana gündem maddesi ise Bill Gates’in şirkette bulunan bir kadın çalışan ile yıllardır ilişki yaşaması. BİLL GATES MİCROSOFT’TAN İSTİFA ETTİİddiayı soruşturması için bir hukuk firmasıyla anlaştıklarını açıklayan Microsoft, Gates'in kurduğu ve onlarca yıl yönettiği yazılım şirketinde yönetici olarak oturmasının artık uygun olmadığına karar verdiklerini söyledi. Gates'in ise, kurulun soruşturmayı tamamlamasını beklemeden istifa ettiği belirtildi. “İLİŞKİ 20 YIL ÖNCE SONA ERDİ”Bill Gates'in sözcüsü tarafından kadın çalışan ile cinsel ilişki iddialarına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Yaklaşık 20 yıl önce dostane bir şekilde sona eren bir ilişki vardı” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan sözcü Gates'in yönetim kurulu üyeliğinden çıkma kararının hiçbir şekilde bu konuyla ilgili olmadığını söyledi.

ALINTIDIR