Mevtinde “kolonya” kuşkusu

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Bursa’da babası Orhan Bakkal ile yaşayan Pınar Bakkal (42), 19 Aralık’ta ansızın rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. ‘Metil alkol zehirlenmesi’ tanısı konulan Bakkal, yapılan müdahalelere karşın geçen hafta cuma günü hayatını yitirdi. Koronavirüs niçiniyle iki yıldır zarurî olmadıkça meskenden çıkmadığını söyleyen Orhan Bakkal, “Pınar’ın son vakit içinderda alkol aldığını görmedim. Yalnız, konutta kolonya şişeleri buluyordum. İçtiğinden şüpheleniyordum” dedi.

Bursa’da yaşayan Pınar Bakkal, 10 yıl evvel eşinden boşandıktan daha sonra, Merkez Nilüfer İlçesi Çamlıcı Mahallesi’nde oturan anne ve babasının yanına yerleşti. Üç yıl evvel annesini kaybeden Pınar Bakkal, argümana bakılırsa, içine kapandı. Sakinleştirici ilaçlar alan Bakkal, koronavirüs niçiniyle iki yıldır mecburî kalmadıkça meskenden çıkmadı. 19 Aralık gecesi rahatsızlanan kızı Pınar’ın, kendisini uykudan kaldırıp, “Baba bana bir şey oluyor” söylemiş olduğini söyleyen Orhan Bakkal, polise verdiği tabirinde, “Saat 01.15 sıralarında odama gelen Pınar, ‘baba ben nefes alamıyorum. Kendimi düzgün hissetmiyorum’ dedi. Kendisine, ciğerlerindeki rahatsızlık niçiniyle kullandığı ilaçtan almasını önerdim. O lavaboya gidince ben de ilacı alıp ona vermek istedim. Çıkmayınca, lavabonun kapısını açtığımda kızım, ağzından köpükler gelmiş biçimde yerde yatıyordu. Ambulans çağırıp kendisini Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırdım. Beş gün süren tedavi daha sonrası öldü. Pınar, birtakım günler alkol alıyordu. Son iki yıldır alkol kullandığına şahit olmadım. Yalnız, son vakit içinderda konutta kolonya şişeleri buluyordum. Görmesem de, içtiğini iddia ediyordum” dedi.

‘Metil alkol zehirlenmesi’ teşhisiyle tedavi görürken hayatını yitiren Pınar Bakkal’ın kesin mevt sebebi, yapılan otopsi kararı belirlenecek. Geçen hafta cuma günü hayatını yitiren Pınar Bakkal, cumartesi günü Kent Mezarlığı’nda annesinin yanında toprağa verildi. (DHA)