Melek İpek’ten kadınlara mesaj var! “İlk gün babama söyleseydim”

celikci

New member
Melek İpek’ten kadınlara mesaj var! “İlk gün babama söyleseydim”
Korkunç olay Antalya’da yaşanmıştı. Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde ikamet eden 2 çocuk annesi Melek İpek, 8 Ocak günü kendisine şiddet ve işkence uygulayan kocası Ramazan İpek’i öldürmüş ve durumu 112 Acil Servis’e bildirmişti. Yapılan ihbarın ardından olay yerine giden polis ve sağlık ekipleri duruma müdahale etmiş ve gazeteciler Melek İpek’in dramını tüm Türkiye ile paylaşmıştı. MAHKEME MELEK İPEK’İN TAHLİYESİNE KARAR VERDİ!Polis ifadesinde Melek İpek, kendisine uygulanan şiddeti ve işkenceyi anlatmıştı. Yaşanan olay ile ilgili dava Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Savcı, Melek İpek’in haksız tahrik altında eşini kasten öldürme suçunun meşru savunma sınırının kast olmaksızın aşılması suçuna dönüştüğü değerlendirmesini yapmıştı. Mahkeme, İpek hakkında ceza verilmesine yer olmadığına hükmederek tahliyesine karar vermişti. MELEK İPEK, “DİK DURUN O VAHŞİLERE KARŞI CESUR OLUN”Yaşanan olayın ardından Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Melek İpek ile görüştü. Çekirge, yazısında İpek’in şu mesajına yer verdi, “Keşke daha ilk gün babama söyleseydim. Bunlar yaşanmazdı. O yüzden kardeşlerim, ne olur korkmayın… Başınıza gelenlerden utanmayın. Babanıza, annenize söyleyin. Olmadı devlete güvenin. Devlete gidin. Sizi mutlak korurlar. Ama anlatın. İçinize atmayın. Çekinmeyin… Dik durun… O vahşilere karşı cesur olun…” MELEK İPEK ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYORGelecek planları hakkında konuşan İpek şu ifadeleri kullandı, “Şimdi üniversiteye hazırlanıyorum. Umarım kazanırım. Toplumun her kesiminden destek geldi. Bir de sürü yöneticisi belgesi aldım. Koyunlarımız var. İleride KOSGEB’e başvurmayı düşünüyorum" diye konuştu. İpek’in avukatı Ahmet Onaran Ramazan İpek’in bir başka kadına işkence ettiğini, tehdit yoluyla nitelikli cinsel saldırıda bulunduğunu aktardı. Onaran olaydan sonra karakola gidip şikayette de bulunan mağdur kadının İpek’in davasında gizli sanık olarak ifade verdiğini belirtti.

ALINTIDIR