MasterChef’te Zerda’ya büyük şok! Tabağı değerlendirmeye alınmadı

Tuncay

New member
25 Eylül akşamı 76’ncı kısmıyla izleyici karşına çıkan MasterChef Türkiye’de ana takım yarışmacıları; masterclass kapsamında peynir üretim basamaklarını öğrendi.

Yarışmacılar peynir tadımının akabinde ödül için en uygun makarnayı yapmak için gayret etti. Gecenin sonunda kazanan Mustafa oldu.

Öte yandan ana takıma girmek için haftalardır çaba eden 10 yarışmacı önlüklerini giyerek tezgah başına geçti. Son iki yedek yarışmacının ana takıma dahil olacağı MasterChef’te; bu hafta bir birinci yaşandı.

Şefler, olağanda iki evreli olarak yapılan yedek tipinin; tek bir oyunla biteceğini duyurdu. Bunun akabinde yarışmacılardan lazanya yapmalarını istedi.

50 dakika boyunca isimlerinin yazılı olduğu önlüğü almak için canla başla uğraş ederek yarışmacılar, yemeklerini yaptı. Mühlet bittikten daha sonra şefler, hazırlanan lazanyaların tadına baktı. Pelin, Rabia ve Nursima’nın akabinde tadım masasına giden Zerda büyük bir şok yaşadı.

Yarım bir lazanya götüren Zerda’ya; Mehmet Yalçınkaya, “Kızım nerede yarısı?” diye sorarken; Somer Sivrioğlu da “Kim yedi bunu?” dedi.

Bunun üzerine Zerda, “Ben yedim demek isterdim. Şefim hamurumda bir sorun yaşadım. Açınca benek benek oldu, dağılmaya başladı. daha sonra da fırına girmesi gerekiyordu lakin bir tarafına dört kat yapabildim” formunda açıklama yaptı.

Bunun üzerine Zerda’ya nereli olduğunu soran Somer Sivrioğlu, aldığı “Ardahan” karşılığının akabinde; “Siz de tepside yapılan yemekler vardır. Onu bu biçimde sofraya getirsen ne derler?” diye konuştu. Bunun üzerine Zerda da “Yaptım lakin kıymetli olan lezzeti” derdim” sözlerini kullandı.

Yarım lazanyaya kızan Mehmet Şef ise “Vallahi ben yapmışlar lakin birine ikram etmişler. Kalanını da bana getirmişler” derdim” diye konuştu. bir daha de yemeğin tadına bakan şeflerin akabinde Danilo Zanna son noktayı koydu.

“Gördüm fazlaca hoş uğraş ettin. Teşekkür ederiz lakin bakılırsavini tamamlamadığın için maalesef seni değerlendirmeye alamıyoruz” diyen Danilo Şef, Zerda’nın tabağını yorumlamayacaklarını tabir etti.

Gecenin sonunda Samet, Yiğit, Pelin ve Rabia finale kalan isimlerden oldu. Finalde ise gecenin en yeterli lazanya yemeğini yapan yarışmacı Pelin seçildi. bu biçimdece Pelin MasterChef ana takımına girmeye hak kazandı.