MasterChef’te kim elendi? MasterChef’te elenen isim belirli oldu!: Kolay bir seyahat değildi

Tuncay

New member
TV8’in sevilen yarış programı MasterChef’te hafta boyunca oynanan kadro oyunları sonunda üç eleme adayı çıkarılmıştı. Üç isim 26 Aralık akşamı iki basamaktan oluşan eleme çeşidinde gayret verdi. Birinci etapta baby sebzelerden en güzel katmanlar çıkarıldı ve ikinci etapta şef tabağı yapıldı.

26 ARALIK MASTERCHEF’TE KİM GİTTİ?

Hafta uzunluğu düzenlenen ekip oyunları sonunda en az başarılı olan gruptan üç aday seçildi ve eleme potasına gönderildi. Bu üç isim; Burcu, Hasan ve Mert oldu. Eleme tipinin birinci basamağında rengarenk sebzelerle yaratıcı tabak çıkarıldı ve oyun sonunda Burcu 14, Mert 15 ve Hasan da 19 puan aldı.

İkinci oyunda da yarışmacılardan, Somer Şef’in imza tabağı olan Kilis Pie yapılması istendi. Çaba sonunda Somer Şef’in tabağını en âlâ yapan ve potadan birinci çıkan isim Hasan oldu. Burcu da 32 puan alarak birinci 6’ye giren son isim seçildi ve MasterChef’e veda eden Mert oldu.

Mehmet Şef veda eden ismin aşikâr olmasının akabinde yaptığı açıklamada, “Bu akşam da sahiden çok güzel planlama yaptın. Bu plan epey uygun ancak bu tıp yerlere geldiğimizde işi hızlandırmak lazım. Adaletli bir adamsın, ismin üzere Mert bir adamsın. Gerektiğinde çıkışlarını yaptın. Burada geldiğin yer az değil yedinci oldun. Güzel ki buraya geldin. Ben de seninle gurur duyuyorum” dedi.

Danilo Şef ise, “Gerçekten hayli yeteneklisin. Senin tabakların en hoş tabaklardan biri. Mutfaktan vazgeçme zira epey yakışıyorsun” açıklamasında bulundu. ‘Maceran beni epeyce etkiledi’ diyen Somer Şef, “Aynı yollardan geçtik farklı vakit içinderda. Şuna artık emin olabilirsin burada kocaman bir ailen var. Asla yalnız değilsin. Çok pak yarıştın.” formunda konuştu.

Elendiğini öğrendikten daha sonra Mert ise şu açıklamalarda bulundu: Çok alıştım buraya. Güç bir biçimde geldim müsabakaya, buraya kadar gelmem de düzgün bir derece sayılır benim için. Kolay bir çocukluk geçirmedim. İş ömrüne erken atıldım. Ben bir sene evvel koronavirüs hastalığı başladığında odamda vakit geçiriyordum. Odama dönüp müracaat formumu doldurdum. Buranın hayalini kuran beşerler var ise onları gerçekleştirmek için adım atmaları gerekiyor.

Ben bu yaşıma kadar kendi başıma yaptım, adım atmaktan korkmadım. Şayet burada biraz da olsa birilerine ilham olabildiysem ne memnun bana. Birebir biçimde tabak yapmaya devam edeceğim. Geldiğimiz günden beri aile ortamının içine dahil olduk. Herkese teşekkür ederim. Düş üzere başladı, bir anda kendimi burada buldum. Kolay bir seyahat değildi, burada epeyce fazla şey öğrendim. Buraya veda etmek daha şimdiden üzdü beni.”

SON 6 BELİRLİ OLDU

Öte yandan Masterchef’in son altıya kalan ismi muhakkak oldu. Sergen, Dilara, Tahsin, Eren, Hasan ve Burcu cekete bir adım daha yaklaştı.