MasterChef’te Burcu’dan şaşırtan ‘kaptanlık’ açıklaması: Potaya göndermek için seçti

Tuncay

New member
Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın heyet üyeliğini üstlendiği MasterChef’te 19’uncu hafta heyecanı başladı. 27 Aralık akşamı 143’üncü kısmıyla izleyici karşısına çıkan müsabakada Mert’in gidişiyle altı kişi kaldı.

KAPTANLIK OYUNU ÖNCESİ TANSİYON ARTTI

Her hafta olduğu üzere pazartesi günü mavi ekip kaptanlığı için çaba eden yarışmacılar, oyun öncesi şeflerle sohbet etti. Yarışmacılardan geçtiğimiz haftanın bir değerlendirmesini isteyen şefler, Tahsin’in akabinde kelamı Burcu’ya verdi.

Mert’le 10 yıl öncesine dayanan bir arkadaşlığı olduğunu bir defa daha anlatan Burcu, onun da kendisi üzere hisleriyle hareket ettiğini ve bu niçinle güzel anlaştıklarını anlattı.

BURCU’DAN FLAŞ TEZ

Akabinde geçtiğimiz hafta kırmızı ekip kaptanı seçilmesiyle ilgili konuşan Burcu, haftalardır gerginlik yaşadığı Dilara’ya adeta taş attı. Dilara’nın mavi kadro kaptanı olduktan daha sonra kendisini kırmızı kadro kaptanı seçmesiyle ilgili şu kelamları söylemiş oldu:

“BİLEREK SEÇTİ”

“Dilara’nın strateji yaptığını düşünüyorum. Beni potaya göndermek için seçti. Zira bir elimde kapanmayan bir bıçak yarası olduğunu; öteki elimin parmağında da bir enfeksiyon olduğunu biliyor. Bu onun tercihidir. Strateji yaptı diye makûs olamaz.”

DİLARA’DAN KARŞILIK

Bunun üzerine kelam alan Dilara ise “Buradaki kimsenin neresinde yarası var ilgilenmiyorum. Umurumda da değil. Kendimi artık yarışta tabaklarımla göstermek istiyorum. Burcu’yla hoş bir yarış çıkartabileceğimiz için onu rakip seçtim. Ki bunu birinci gün kaybettikten daha sonra da söylemiş oldum. Arkadaşlarıma da rica ediyorum, herkes önündeki yemeğe baksın. Beni bu şekil tartışmaların içine sokmayın. Yoruldum” diye konuştu.

Ardından dönemin son kaptanlık oyununu oynandı. Şefler, Burcu Önal, Dilara Başaran, Eren Kaşıkçı, Hasan Biltekin, Sergen İtina ve Tahsin Küçük’ten mavi kadro kaptanı olabilmeleri için ‘beef wellington’ yapmalarını istedi.

MASTERCHEF 2021’İN SON KAPTANI

Bir saat mühletin sonunda tüm yemeklerin tadına bakan şefler; Eren, Hasan ve Tahsin’in gecenin en âlâ tabaklarını yaptığını söylemiş oldu. Bu üçlü içinden daha başarılı olan Eren ise MasterChef 2021’in son mavi ekip kaptanı oldu.

MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan ve mavi ekip kaptanı olan Eren, kırmızı grup kaptanı olarak Hasan’ı seçti. çabucak sonrasında ise iki kaptan, haftanın gruplarını belirlemek için seçim yaptı.

GRUPLAR KURULDU

MasterChef’in son kısmında; mavi ekipte kaptan Eren, Sergen ve Tahsin yer aldı. Kırmızı grup ise kaptan Hasan, Burcu ve Dilara’dan oluştu.