Kongre çıkmaza girmişken Patty Murray çocuk bakımı için nasıl 1 milyar dolar kazandı?

Suzan

New member
Senatör Patty Murray, bir erkek milletvekilinin erken eğitim programlarındaki bütçe kesintileriyle mücadele etme çabalarıyla alay etmesi ve onu “sadece tenis ayakkabılı bir anne” olarak nitelendirmesiyle siyasete girme konusunda ilham aldı; bu ifadeyi bir kampanya sloganı olarak gururla benimseyecektir.

Bu nedenle, 40 yılı aşkın bir süre sonra, şu anda Senato Tahsisat Komitesi başkanı olan Bayan Murray'in, federal hükümet finansmanı konusunda yapılan çetin müzakerelerden çocuklar ve aileler açısından büyük bir zaferle çıkmayı başarması sürpriz değildi. Kongre'nin geçen hafta kabul ettiği 1,2 trilyon dolarlık harcama tasarısı, çocuk bakımı ve erken eğitim programları için tek bir yılda ek 1 milyar dolar harcamayı içeriyor.

Bayan Murray, önemli siyasi olumsuzluklara rağmen bu başarıyı elde etti. Kongre müzakerecileri, Başkan Biden ve dönemin Sözcüsü Kevin McCarthy'nin geçen yıl kabul ettiği borç ve harcama anlaşmasına bağlı kalmak zorunda kaldı. Anlaşmaları, askeriye dışındaki her şeye yapılan harcamaları etkili bir şekilde dondurdu ve bu da sosyal programlarda derin kesintilere yol açtı.

Ancak Bayan Murray, Temsilciler Meclisi'ndeki Demokrat mevkidaşı Connecticut Temsilcisi Rosa DeLauro ile birlikte Cumhuriyetçileri, düşük gelirli ailelere yönelik çocuk bakımı sübvansiyonu harcamalarında yüzde 9'luk bir artışı ve Head Start harcamalarında 275 milyon dolarlık bir artışı onaylamaya zorladı. Düşük gelirli okul öncesi çocuklara yönelik federal programı kabul etmek için dolar.

Bütçe paneli başkanı için ayrılan Capitol süitinde yapılan bir röportajda Bayan Murray, “Bu her zaman odaklandığım bir şeydi” dedi. “Fakat ödenek tahsisi başkanlığını devraldığımda ve yazmaktan sorumlu olacağım geniş yelpazedeki yasa tasarılarına baktığımda, 'Burası nihayet gerçek bir fark yaratabileceğimiz yer' diye düşündüm.”

Bu, çocuk bakımı sisteminin çok büyük bir baskı altında olduğu bir zamanda gerçekleşti. Bayan Murray ve Bayan DeLauro tarafından korona virüs salgını sırasında çocuk bakım programlarını desteklemek için sağlanan büyük miktardaki federal geçici fonun süresi doldu ve bu durum zaten istikrarsız olan sistemi uçurumun eşiğine getirdi.

Kongre'nin en güçlü koltuklarından biri olan Senato Ödenek Komitesi'nin eski başkanları, geçmişte kalemlerini fonları kendi önceliklerine göre, genellikle kendi eyaletlerinin yararına olacak şekilde yönlendirmek için kullanmışlardı. Alabama Senatörü Richard C. Shelby'ye göre, FBI ve NASA'nın Marshall Uzay Uçuş Merkezi'ne ev sahipliği yapan yer, Huntsville'deki ABD Ordusu üssü Mobile Limanı ve Redstone Arsenal'di. Alaska Senatörleri Ted Stevens ve Hawaii'den Daniel K. Inouye, yetersiz hizmet alan eyaletleri için federal para toplamaktan gurur duydular.

Bayan Murray için bu konu çocuk bakımı; tarihsel olarak Capitol Hill'de çok az nüfuz sahibi olan bir konu. Bu, ailelerin uygun fiyatlı çocuk bakımına erişimini iyileştirmeyi amaçlayan onlarca yıllık çalışmanın devamı niteliğindedir.

Pandemi vurduğunda, o zamanki Sağlık ve Çalışma Harcamaları Alt Komitesi başkanı Bayan DeLauro ve Bayan Murray, 2021 teşvik paketinde çocuk bakımı programları için ek 15 milyar dolar ve çocuk bakımı sübvansiyonu olarak 24 milyar dolar sağladı. Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı'nın tahminlerine göre bu tedbir, salgın sırasında ülke genelinde 220.000'den fazla çocuk bakımı sağlayıcısının ayakta kalmasını sağladı ve 10 milyona kadar çocuğa bakım sağladı.

Bayan Murray'nin çalışma ve sağlık harcamaları panelinde üst düzey Demokrat olarak görevi devraldığı ve Bayan DeLauro'nun Meclis bütçe alt komitesine liderlik ettiği 2015'ten bu yana, çocuk bakımı ve Head Start finansmanı yüzde 250'den fazla artarak 6,3 milyar dolara yükseldi.

2022'de yeniden seçildiğinde ve Bay Biden onu tebrik etmek için aradığında, Bayan Murray röportajda şunları hatırladı: “Artık çocuk bakımı yapmamız gerekiyor.”

Demokratlar, son harcama tasarısında, ülkenin düşük gelirli ailelere yönelik ana çocuk bakımı programı olan Çocuk Bakımı ve Gelişimi Blok Hibesine 8,75 milyar dolar eklenmesi için baskı yaptı.

Ayrı olarak, Bayan Murray, askeri ailelere daha fazla çocuk bakımı seçeneği sunmak için tesislerde altı yeni çocuk gelişim merkezi kurmak için bu yılki askeri inşaat finansman tasarısında 277 milyon dolar sağladı – Biden yönetiminin planladığı ek tasarım talebinden 60 milyon dolar daha fazla ekledi. çocuk gelişim merkezleri.

Borç anlaşmasının zorunlu kıldığı katı harcama sınırlarını karşılamak için, başta Dışişleri Bakanlığı ve dış yardım olmak üzere bir dizi başka programda harcama kesintileri kabul edildi ve bunlar uzun süredir Cumhuriyetçilerin eleştirisine konu oldu. Bu, Demokrat liderlerin çekirdek destekçileri için önemli olan bir sosyal politika meselesinde büyük bir zafer kazanmasını daha da önemli hale getirdi; bu, sıradan meslektaşlarını bitiş çizgisine önemli bir Cumhuriyetçi getirisi olacak şekilde oy vermeye ikna etmeye yardımcı olabilirdi. muhalefet.

Demokratlar müzakerelere daha büyük bir nüfuzla girdiler çünkü Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri çocuk bakımı da dahil olmak üzere eğitim ve sağlık programları için kendi harcama tasarısını hiçbir zaman geçiremediler. Tedbir, siyasi açıdan savunmasız Cumhuriyetçilerin, partilerinin derin harcama kesintilerine ve kürtaj karşıtı önlemlerine karşı çıkmaları ve Bayan DeLauro ve diğer Demokratların siyasi baskı yağmuru uygulaması nedeniyle başarısız oldu.

Bayan Murray müzakerelerle ilgili olarak “Faturalarımızda seçimler yapmanız gerekiyor; birkaçı burada, birkaçı orada” dedi. Ancak konu çocuk bakımına geldiğinde, “Az önce 'Bu, dokunmayacağımız bir konu' dedim.”

Merkezi Washington eyaletinde bulunan kar amacı gütmeyen ulusal bir kuruluş olan MomsRising'in genel müdürü Kristin Rowe-Finkbeiner, artan finansmana “acilen ihtiyaç duyulduğunu” ve krizdeki çocuk bakım sistemini istikrara kavuşturmak için çok daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bayan Rowe-Finkbeiner, “Bu milyar dolar, aile sahibi annelere daha fazla çocuk bakımı sağlayacak ve onların işgücüne tam olarak katılmalarını sağlayacak, toplumlarımıza ve ekonomimize büyük fayda sağlayacak” dedi. “Bu aynı zamanda ailelerin üzerindeki genel maliyet yükünü azaltan istikrarlı, uygun fiyatlı, yüksek kaliteli çocuk bakımıyla da sonuçlanıyor.”

Bayan Murray, “anne olduğu gerçeğini özgeçmişinin kalıcı bir parçası haline getirmekten asla çekinmediğini” söyledi. Bu çok büyük. Önemli bir annelik duvarının olduğu bir bölgeye girdi ve bunu da başardı. Ve başarılı olduğu için diğer tüm annelere yardım etti.”

Kongre liderleri yakında hükümete gelecek yıl fon sağlamak için bu sonbaharda yapılacak harcama tasarılarını müzakere etmeye başlayacak. Bayan Murray için bu ay sağlanan çocuk bakımı finansmanı artışları sadece bir başlangıç.

“Benim için bu bağırsaklarımdan geliyor. Bayan Murray, “Temel olarak bunun uğraşmamız gereken bir konu olduğuna inanıyorum” dedi. “Umarım bu bütçeyle ülkemiz, eğer daha iyi bir ulus olmak istiyorsak, çocuk bakımının odaklanmamız gereken bir konu olduğu konusunda küresel bir kabul görecektir.”