Köpek saldırısı kararı 60 dikiş atılan 8 yaşındaki Mert düzgünleşti ancak travmayı atlatamadı

erkan_623

New member
Olay, 21 Kasım tarihinde Yunusemre ilçesi, Akmescit Mahallesi 4117 Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, konutlarının önünde oynayan 8 yaşındaki ilkokul 3. sınıf öğrencisi Mert Dilek, bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Mert Dilek’i yere düşüren köpek, çocuğun yüzünü ısırmaya başladı. Durumu nazarann komşular olaya müdahale ederek köpeği uzaklaştırırken, evvel çocuğun ailesine akabinde 112 Acil Servis takımlarına haber verildi.

60 DİKİŞ ATILMIŞTI

Çocuğunu kanlar ortasında nazarann anne Meral Dilek, hudut krizi geçirirken çocuk ambulansla birinci vakit içinderda Manisa Kent Hastanesine kaldırılarak burada aşı vuruldu. Akabinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine sevk edilerek yüzüne dikiş atıldı. Burada plastik cerrahide tedavi bakılırsan 8 yaşındaki Mert, sonrasındasında taburcu edilerek konutuna gönderildi. Taarruzda dişi kırılan Mert’in derin kesikler oluşan yüzüne de 60 dikiş atıldı. Geçtiğimiz gün dikişleri alınan Mert, sıhhatine kavuştu.

RUHSAL OLARAK SIKINTI BİR SÜREÇTİ

Başlarından geçen üzücü olayı bir kere daha anlatan şanssız çocuğun annesi Meral Dilek, “Kapımızın önünde 3-4 tane köpek geziyormuş. Oğlum da oyun oynamak için kapının önüne çıkmıştı. O an kimse anlamamış. Nasıl olduysa bir siyah köpek oğlumun üzerine atlıyor ve çocuğumun yüzünü epeyce berbat bir hale getiriyor. O an oğlumu gördüğümde hayli berbat durumdaydım, baygınlık geçirmişim. Çok şükür artık o günleri geride bıraktık, düzgünleşme sürecine geçtik. Bizim için ruhsal olarak hayli şiddetli bir müddetçti. Çocuğum artık bir daha okuluna başladı, arkadaşlarıyla buluştu. Bu niçinle epey mutlu” dedi.

BAŞKA AİLELER DE HUZURSUZ

Mert’in üzerinde akının travmasının sürdüğünü aktaran anne Dilek, “Okula giderken sabah genelde karanlık oluyor. Bir köpek yanımıza kadar geldi. Ben de irkildim, Mert köpeği görür görmez ‘anne, anne’ diyerek yanıma yanaşıyor. Sabah bir daha bir köpek araca saldırıyordu. Mert, ‘anne bizim yanımıza gelirse ne yaparız’ diye sordu. ‘Korkma annecim ben varım yanında’ diyerek onu rahatlamaya çalıştım. Geceleri kimi vakit ürperiyor. Bizim üzere öteki aileler de tedirgin” diye konuştu.

ASİYE’NİN AİLESİYLE BİREBİR HİSLERİ YAŞADIM

Gaziantep’te pitbull akınında ağır yaralanan Asiye Ateş’in haberini gördüğünde o berbat günü yine yaşadığını anlatan anne Dilek, “Çok makûs oldum. Ben de ailesiyle tıpkı hisleri yaşadım. Asiye’nin haberini ağlayarak izledim. Çok üzücü bir olay. Hala haberlerde görür görmez tüylerim diken diken oluyor. Anlatılacak bir durum değil. Allah ailesine sabır versin, kendilerine geçmiş olsun” sözlerini kullandı. Daha evvel sokak köpeklerinin toplanması için imza kampanyası da başlatmış olduğunı belirten Dilek, “500 tane imza topladım. Köpek görür görmez artık yollarımızı değiştiriyoruz. Yalnızca çocuklar değil, büyükler de korkuyor. Kime imza attırdıysam ‘Ayağımızı ısırdı, bize saldırdı, sıkıntı kurtulduk’ üzere şikayetlerde bulundular” dedi.

KÖPEK GÖRÜNCE KORKUYORUM

Köpek hücumunda vefattan dönen 3. sınıf öğrenicisi Mert Dilek de artık sokakta rahat oynamak istediğini söz ederek, “Biraz kaygım geçti lakin hala korkuyorum. Köpek görür görmez anne ve babamın gerisine saklanıyorum. Bir seferinde annem yanımda değilken gördüm. Çabucak ağacın gerisine kaçtım. Köpekleri toplasınlar” diye konuştu. Uzun bir ortadan daha sonra yeniden sokağa çıkan Mert Dilek, yaşadığı makus günleri geride bırakarak arkadaşlarıyla futbol oynadı.

KAYNAK: İHA