Koca paylaşmıştı… Meryem Mavi: Aylardır ağır bir biçimde çalışıyoruz

semaver

Active member
Koca paylaşmıştı… Meryem Mavi: Aylardır ağır bir biçimde çalışıyoruz Meryem Mavi, nazaranvli olduğu hastanede gazetecilere, 15 yıldır ebelik yaptığını söylemiş oldu.

Aşı ünitesinde ocak ayından bu yana nazaranv aldığını tabir eden Mavi, bu süreçte çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.

Mavi, Bakan Koca’nın kendisinin fotoğrafıyla yaptığı toplumsal medya paylaşımıyla ilgili de şunları lisana getirdi:

“Daha evvel eşimle Kovid-19 geçirdik. İkimiz de Kovid-19 servisinde çalışıyoruz. Çok ağır geçirdik. Dün 323 aşı yaptım. Bakanımız da sağ olsun paylaşım yapmış. Bu tıp paylaşımlar motivasyonumuzu artırıyor. Ben ve arkadaşlarım ağır biçimde çalıştık. Aylardır ağır bir biçimde çalışıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanında hemşire arkadaşlarımız aslına bakarsan bu sayılarda aşılar yapıyor. Bizimki görüldü, paylaşıma kıymet bulundu. Bakanımıza epey teşekkür ediyorum. Motive etti. Paylaşımdan daha sonra herkes aradı aslına bakarsanız, o denli haberim oldu. Memnun oldum heyecanlandım. Paylaşımı gördüğümde gurur duydum, epeyce memnun oldum.”

“Güzel bir gündü”

Mavi, aşı ünitesinin koordineli biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü ve en çok aşıyı yaptığı günü anlatarak, “O gün ağırdı. Yoğunluğu görür görmez huzursuz olduk lakin tüm arkadaşlarımızla büyük bir özveriyle çalıştık. Birbirimizi bile görmeden çalışıyoruz. Yan odadaki arkadaşımı görmüyorum neredeyse. Çok ağır çalıştık. Hoş bir gündü bir daha de. Pandeminin bitmesine ufak bir katkımız oluyorsa keyifli oluruz.” diye konuştu.

Sıhhat çalışanlarının ağır çalışmaya hazır olduğunu vurgulayan Mavi, “her insanın aşıya ilgi göstermesini bekliyoruz. Yaklaşık 2 yıldır çalışıyoruz. bu türlü çalışmaya razıyız, kâfi ki Kovid-19 bitsin. Halkımız da ilgi gösteriyor. Emeklerimizin görülmesi bizi memnun etti” dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, dün toplumsal medya hesabından “Mersin’de bugün en epey aşıyı Meryem Mavi yaptı. 323 aşı yapan arkadaşımız Mersin Kent Hastanesinde bakılırsavli. Meryem Hanım ve tabip olan eşi, salgının güç günlerinde Kovid-19’a yakalanmışlardı.” paylaşımında bulunmuştu.