Kemal Kuruçay’ın ani vefatı ünlü isimleri yasa boğdu!

Tuncay

New member
“Seksenler” dizisi çekimlerinde kalp krizi geçiren Kemal Kuruçay’a birinci müdahaleyi set takımı yaptı. Usta oyuncu, Darıca’daki özel bir hastaneye gdolayılürken yolda ömrünü kaybetti.

KALP KRİZİ kararı HAYATINI KAYBETTİ

Daha evvel ‘Gurbetçiler’, ‘Zor Baba’, ‘İnce İnce Yasemince’, ‘Reyting Hamdi’, ‘Mandıra Filozofu’ üzere üretimlerde rol almış olan Kuruçay’ın vefatını öğrenen dostları ve sevenleri büyük hüzün yaşadı.

İşte arkadaşlarından Kemal Kuruçay’a veda paylaşımları

Birfazlaca ünlü isim de toplumsal medya hesaplarından; 59 yaşında ömrünü kaybeden usta oyuncu için taziye bildirisi paylaştı.

REHA ÖZCAN

“Sevgili Kemal Kuruçay abi ile bu yaz Seksenler setinde epey hoş sohbetler etmiştik. Aydınlık yüzlü, uygun bir insanı kaybettik. Allah rahmet eylesin, sabırlar dilerim herkese…”

CEYHUN FERSOY

“Canım fazlaca yanıyor epeyce. Kemal Abi ile evvel Tiyatrokare’de, daha sonra Seksenler’de beş dönem çalıştık…Kelimeleri yan yana koyamıyorum.Başımız sağ olsun, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum”

GAMZE GÖZALAN

“Ah Kemal’ciğim nasıl üzgün ve şaşkınım anlatamam. Seninle oynamak fazlaca hoştu. Seninle arkadaş olmak epeyce hoştu. Ne gülerdik hepimiz bir ortaya gelince. Gülüşler daima yarım kaldı. Sevgili eşin Yasemin’e sabır dilerim”

TUNA ARMAN

“Ah Kemal ah senin kadar düzgün insan gelmez bu dünyaya… Niçin gittin niye!

ŞORAY UZUN

“Duyduğum andan itibaren kendime gelmeye çalışıyorum.. Benim sana ne hakkım var ise helal olsun Kemal abi. Vedalaşamadık bile. En başta sevgili ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin. Yerin cennet olsun inşallah.. Akabinde söylenecek o kadar epey şey var ki; boğazım düğüm düğüm, söyleyemiyorum.”

ÇİÇEK DİLLİGİL

“O kadar şaşırdım, o kadar üzüldüm ki.. Bir periyot bir arada çalışmıştık, sahne paylaşmayı hayli istiyorduk; bir türlü kısmet olmamıştı. Son derece yetenekli, meslek sevdalısı bir arkadaşımız idi. Her vefat erken ancak Kemal 59 yaşında ne vedası bu… Tüm sevenlerinin başı sağ olsun”

BEGÜM ÖNER

“Önce aklım almadı, şimdiyse dilim varmıyor. Bugün son sahnemizi de çektik. Vedalaşacağımızı bilmiyordum. Çok özleyeceğiz fazlaca.”

HAKAN AKBULUT

“Anlatacağım o kadar fazlaca şey var ki… Buraya sığmaz be abi… Set yollarında yol arkadaşım, sette rol arkadaşım, kederimi anlattığım sevincimi paylaştığım can abim. Nasıl olacak Butik Seyfi’siz! Nasıl olacağım ben senin muhabbetinden uzak. Abim.. Kemal abim… Güle güle…”

HAMDİ ALKAN

“senelerca birlikte çalıştığım, Kemal Kuruçay dostumu kaybettik. Çok üzgünüm. Işıklar ortasında uyu kardeşim”

CANAN HOŞGÖR

“Canım Kemal, sakin, huzur veren, dev oyuncu partnerim…Hem sahnede hem ekranda birlikte oynama erdemine eriştiğim dostum… Çok üzgünüm, parıltılarda uyu…”

MÜFİT CAN SAÇINTI

“İnanamıyorum. Hakikaten inanamıyorum. Daha 59 yaşında…Yalnız uygun bir oyuncuyu değil güzel bir insanı kaybetmişiz”