Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk, ‘Aşkın Tarifi’ni anlattı

Tuncay

New member
Direktör koltuğuna Deniz Koloş’un oturduğu, proje yaratıcı yapımcılığını Birsel Çıkıncı’nın yaptığı, senaryosunu Leyla Oter ve Doruk Erengül kaleme aldığı ‘Aşkın Tarifi’nin oyuncu takımında; Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan’ın yanı sıra Ümmü Putgül, İdil Sivritepe, Atakan Yılmaz, Elif Melda Yılmaz, Mehmet Şeker, Deniz Gürkan, Gökhan Niğdeli, Selim Akgül, Onur Yakıcı ve Batuhan Bayır yer alıyor.

Dizinin başrol oyuncuları Kadir Doğulu ve Serra Arıtürk, yeni projelerini anlattılar.

KADİR DOĞULU
Aşkın Tarifi’nde izleyiciyi neler bekliyor?

Çok eğlenceli, seyir zevki yüksek ve izleyen herkesi tüm sıkıntılarından uzaklaştıracak kadar samimi hoş bir öykü bekliyor.

Diziye dahil olma sürecinde sizi etkileyen ne oldu?
Direktörümüz Deniz Koloş bu işi seçmemde büyük etken oldu. Fırat’ı epey sevdim, yeni bir şeyler gösterebilirim heyecanını da fazlaca derinden hissettim.

Fırat Şef’in seyahatini sizden dinleyebilir miyiz?
Fırat, Antepli ve yeterli yemekler yiyerek, gerçek bir kültürün ve samimi bir ailenin içerisinde büyümüş. Aile işi olan restorancılık, mesleği olmuş ve kendisini geliştirmek için İstanbul’a gelip hayli başarılı bir şef haline gelmiş. Fransız mutfağı konusunda uzman.

Serra Arıtürk ile hoş bir çift oldunuz. Partneriniz hakkında neler söylersiniz?
Birinci tecrübesi bulunmasına karşın, bu kadar önemli bir projenin içerisinde, ona düşen misyonu ziyadesiyle yerine getiren, yetenekli, İstekli ve açık fikirli biri. Sizin söylemiş olduğiniz üzere güzel anlaştık ve ekranlarda da bu biçimde görünmesini isteriz. Partner olmak her manada uyumlu davranmayı gerektiriyor. Biz de bu ahengi yakaladığımız ve işe yansıttığımız için mutluyuz.

SERRA ARITÜRK
Aşkın Tarifi’nde izleyiciyi neler bekliyor?

Aşkın Tanımı dizisinde yalnızca ana karakterlerin birbirlerine duyduğu aşkı ve bunun nasıl bir surece evrildiğini değil, bunun yanında epeyce fazla özel ilgiler ve sürpriz kurulan bağlar nazaranceğiz. Karakterlerin dostlarına, arkadaşlarına, ailelerine duydukları aşkı ve en hayli ta en ağır basan yemeğe ve mutfakta olmaya duyduğu aşkı ve tutkuyu nazaranceğiz. Bütün farklılıklarına karşın hayatlarındaki en büyük tutku olan yemeğin yan yana durması sıkıntı olan iki insanı nasıl birleştirdiğini ve nasıl bir ortada tuttuğunu, nasıl zorlukların üstesinden ortak bir noktayla geldiklerini nazaranceğiz.

Naz karakterinin seyahatini sizden dinleyebilir miyiz?
Naz Soyluer, kendine ilişkin küçük bir dünyaya sahip, üstüne titreterek yetiştirilmiş, küçük bir ailesi olan, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan, sırtını kimseye yaslamamaya uğraş eden ve işini hayli ihtimamla yapan genç bir bayan. Yalnızlığını unutmak için mutfağa giriyor ve yemek aşkını keşfediyor. Mutfak; Naz için kendisini en özgür söz edebildiği yer. Elinin lezzetini ve yeteneğini, gastronomi ile ilgili aldığı eğitimi birleştirerek ailesine yaslanmadan en yakın arkadaşı Şebnem ile ortak bir Fransız restoranı kuruyor. Restoranın sallantılı olduğu bir devirde ömrüne Fırat şef giriyor. Fırat şef; hem Naz’ın hayatına giriyor, birebir vakitte restoranın yazgısını değiştiriyor. Dizide iki farklı dünyaya ilişkin insanın, ortak aşkları olan yemekle bir ortaya geldikleri ve bir ortada kalma gayretlerini izleyeceğiz.

Diziye dahil olma sürecinde sizi etkileyen ne oldu?
Tabi ki beni etkileyen bir sürü şey oldu. Direktörümüz Deniz Koloş’un bana güvenmesi ve beni inandırması hayli büyük etken oldu. Deniz hoca bana birinci günden itibaren, karakterle, oyunculukla ve kamera önüyle ilgili verebileceği her şeyi en süratli biçimde vermeye çalıştı. Bende verilen her şeyi en süratli biçimde almaya ve bunları kamera önünde ekrana yansıtmaya çaba ediyorum.

Kadir Doğulu ile hoş bir çift oldunuz. Partneriniz hakkında neler söylersiniz?
Öncelikle Kadir ile birinci tanıştığımız andan itibaren hayli hoş bir muhabbetimiz oldu. Hem sette birebir vakitte kamera ardında bana son derece takviye oluyor. Deneyimlerini aktarmaktan hiç çekinmiyor. Buna başka bir vakit ve mesai de ayırıyor. Bende tabi ki bu takviyesinden ve yardımından olabildiğince fazlaca yaralanmaya uğraş ediyorum. Bunun yanında nitekim çok eğlenceli de biri, o yüzden hem sette birebir vakitte beklerken çok eğleniyoruz. Hem baş dağıtıyoruz birebir vakitte birlikte konsantrasyon sağlıyoruz ve bu da bence fazlaca hoş bir ahengimiz olduğu manasına geliyor. Ahenk esasen bu şekil projelerde kural ve katiyetle epey değerli, eksikliğinde çabucak fark edilen ve ahenk olduğu vakit da çabucak görünen ve insanı içine çeken bir öge. Bizde bunu aslında en hoş biçimde yakalayabildiğimize inanıyoruz zira bu enerjiyi sette ortaya çıkıyor. O yüzden bu projede birbirimizle karşılaştığımız için epeyce şanslı olduğumuzu düşünüyorum.