İzmir’de vefa takımı 90 yaşındaki çiftin 67. evlilik yıl dönümünü kutladı

erkan_623

New member
Çalışmalarını valilikler ve kaymakamlıklar uyumunda sürdüren Vefa Toplumsal Dayanak Kümeleri İzmir’de 112 Acil Davet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurulan Vefa Bağlantı Merkezi vasıtasıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Vefa Toplumsal Takviye Kümeleri salgın sürecinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarla Kovid-19 teşhisi konulan ya da temaslı durumundaki tüm vatandaşların yardımına koşuyor. Aşılama ve önlemlere uyulmasının akabinde hadise sayılarının düşmesine karşın Vefa Toplumsal Takviye Kümeleri çalışmalarını orta vermeden sürdürüyor.

CÜMBÜŞ ÇALARAK TEŞEKKÜR ETTİ

Karabağlar Kaymakamlığına bağlı küme üyeleri, salgın niçiniyle konutlarından çıkamayan 90 yaşındaki Rahmi ve Arife Düzbiçen çiftinin 67. evlilik yıl dönümlerini kutladı. Meskenin bahçesinde düzenlenen kutlama partisinde Düzbiçen çifti ve Vefa Toplumsal Dayanak Kümesi üyeleri pasta kesti. Yapılan sürprizle memnunluk yaşayan emekli bandocu Rahmi Düzbiçen, nazaranvlilere cümbüş çalarak teşekkür etti. Öte yandan İlçe Nüfus Müdürlüğü takımları de bu sırada çiftin kimlik dokümanı süreçlerini tamamladı.

UNUTAMAYACAĞIM BİR GÜNDÜ

Rahmi Düzbiçen, AA muhabirine, salgının başında bu yana eşiyle önlemlere uyduklarını, konutlarından gerekmedikçe çıkmadıklarını söylemiş oldu. Vefa Toplumsal Dayanak Kümesinin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını anlatan Düzbiçen, “Allah devletimizden razı olsun. Çok dua ediyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fazlaca dua ediyorum. O gitti mi Türkiye’nin ocağı batar. Vefa takımı bugün bizi epeyce keyifli etti. 67. evlilik yılımızı kutladı. Unutamayacağım bir gün oldu. Onlar beni sevindirdi ya Allah da onları sevindirsin.” dedi.

SÜREÇ BİTENE KADAR BURDAYIZ

Vefa Toplumsal Takviye Kümesi vazifelisi Leyle Altındağ ise salgının hizmet götürdükleri vatandaşların memnun olduğunu görmenin kendilerini motive ettiğini söz etti. Hastalık bitinceye kadar nazaranv yapmaya devam edeceklerini aktaran Altındağ, “Bugün bir çiftimizin 67. evlilik yıl dönümünü kutladık. Yaşlı çiftin yüzünün gülmesi epeyce hoş.” dedi. Çiftin oğulları Fehmi Düzbiçen ise anne ve babasının unutamayacakları bir evlilik yıl dönümü yaşadığını belirterek başta Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği olmak üzere tüm vefa grubuna teşekkür etti.

KAYNAK: AA