İş adamına kanlı infaz… Dehşetin izlerini polis ortaya çıkarttı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Zeytinköy Mahallesi, 4069 Sokak’ta evli, 2 çocuk babası dokumacılık fabrikası sahibi Murat Avcı, 14 Ekim’de sabaha karşı saat 04.00 sıralarında sevgilisi Dilek Kuşcu’nun, kullandığı ciple birlikte yaşadıkları apartmanın önüne geldi. Teze nazaran, Avcı, cipten inmek istediği sırada Kuşcu, hareket etti. Avcı, yere düştü. Sokağın sonundan dönüp gelen Dilek Kuşcu, yerdeki Avcı’nın üzerinden geçti. Kuşcu, cipin ön tekerleri Avcı’nın üzerinden geçtikten daha sonra durdu. Araçtan indiğinde sağ art tekerin altında sevgilisi Avcı’yı fark eden Kuşcu, çığlık çığlığa etraftakilerden yardım istedi.

‘ALKOLÜN ETKİSİYLE’ DEMİŞTİ

Olayla ilgili yapılan soruşturmada 2.06 promil alkollü olduğu belirlenen ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Dilek Kuşcu’nun Murat Avcı’nın üzerinden geçtiği anların güvenlik kamerası manzaraları ortaya çıktı. Kamera imajında, Dilek Kuşcu’nun ciple hareket ettiği sırada inmeye çalışan Avcı’nın sürüklenip yere düştüğü, sokağın sonunda dönüp gelen Kuşcu’nun yerde yatan Avcı’nın üzerinden geçtiği ve cipin art tekerinin ise Avcı’nın üzerinde kaldığı görülüyor.

Dilek Kuşcu olay yerindeki birinci tabirinde, arbede ettiklerini belirtip alkolün tesiriyle yerde yatan Murat Avcı’yı fark etmediğini, olayın kaza kararı yaşandığını söylemiş oldu. Lakin etraftaki güvenlik kamera kaydını inceleyen polis takımları, Kuşcu’nun bilerek Avcı’nın üzerinden geçtiğini, Kuşcu’nun cipi park ettikten daha sonra inip tekerin altında Avcı’yı gördükten daha sonra tekrar cipe binerek telefonla konuştuğunu, polislerin gelmesiyle de cipten inip, ağlamaya başladığını tespit etti.

NASIL GİRDİĞİNİ BİLMİYORUM

Emniyetteki tabirinde olayı tam olarak hatırlamadığını söyleyen Kuşcu, “4 yıldır Murat Avcı ile beraberydik. Eğlenmek için bir restorana gittik. Burada alkol aldık. Beni daima kıskandığı için tartışıyorduk. Küçük bir tartışma yaşadık. çabucak sonrasında aparta gittik. Ben araçtan indiğini sanıyordum. Aracın altına nasıl girdiğini bilmiyorum, hatırlamıyorum. Araçtan inmişti, altına nasıl girdiğini bilmiyorum” dedi.