İclal Aydın içini döktü! ‘Kim elden ayaktan düşer bilemiyoruz’

Tuncay

New member
Oyuncu ve muharrir İclal Aydın, annesi ve kardeşiyle çekilen bir pozunu toplumsal medyadan paylaşarak duygusal bir metin yazdı. İclal Aydın alzheimer olan annesiyle ilgili hissettiklerini anlatarak takipçilerine içini döktü. Hastalık süreçlerinde kardeşinden gördüğü takviyeye değinen Aydın, “İyi ki varsın kardeşim. Uygun ki kardeşimsin. Azmin, varlığın ve yüreğinle kahramanımsın” dedi.

İclal Aydın paylaşımında; “2016 yazından bir sabah… Annemin Ankara’daki konutunu kapatmamızdan bir yıl daha sonra. Bizi çocukları değil kardeşleri sanıyordu. Lakin konuşabiliyordu, kendi yemeğini yiyebiliyordu, yürüyordu… Yaygın bir hastalık artık ne yazık ki. Ne epey konutta ne fazlaca kıssa var. Kiminin çocuğu, kiminin anne, babası… Özdemir Asaf’ın bir dizesi hiç çıkmıyor aklımdan: Kime sorsan konutunda bir oda eksik” dedi.

“KİMİMİZ ANLATIYORUZ, KİMİMİZ İÇE KAPANIYORUZ”
Ünlü isim, kelamlarına; “Kimimiz anlatıyoruz, kimimiz içe kapanıyoruz. Kimimiz paylaştıkça azaltıyor üzüntüsünü, kimi yok saydıkça kuvvetli hissediyor kendini. 2015’den beri annemle ilgili resmi süreçlerin sorumlusu bendim. Artık kardeşim devralıyor. Annemi İzmir’den İstanbul’a taşıdık bir daha. Ben kararınun ne olacağını çabucak hemen bilmediğim fakat olağan olarak büyük bir umutla başarılı, uzun ömürlü olmasını dilediğim bir işin ortasındayım biliyorsunuz. Ayvalık’ta dizi çekimlerim sürerken, ağır hastaydım ve tüm yollar kar altındaydı. Annemi İzmir’den İstanbul’a taşıyan ambulansı takip eden, bana daima haber veren kardeşimin varlığına şükrediyordum başım ateşler ortasındayken. Kardeşim bir yandan danışanları ile online terapilerine devam ediyor bir yandan da başka prosedürlerle ilgileniyordu” diye devam etti.

KIZ ÇOCUKLARINA SESLENDİ
Aydın, “Eğer sizden küçük ya da büyük kardeşiniz, kardeş kadar yakınlarınız, uygun makûs para kazandığınız bir işiniz var ise bu çeşit sıhhat sıkıntılarını çözmek için yollarınız da var demektir. Bu yüzden bilhassa kız çocukları size sesleniyorum: bir mesleğiniz olması için tüm gücünüzle çalışmalısınız. Hayattaki hareket gücünüz işinizden, hasılatınızdan gelecektir. Annem mesleğinde hayli başarılı bir bayandı. Kız çocuklarının okuması onun için fazlaca kıymetliydi. Tanıdığı tanımadığı bir epey çocuğun okumasına vesile oldu. Bizi bekleyen gelecek bir muamma. Kim elden ayaktan düşer bilemiyoruz” tabirlerini kullandı.