Hülya Koçyiğit’ten Engin Altan Düzyatan’a övgü dolu kelamlar: Dört dörtlük oyuncu

erkan_623

New member
Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Hülya Koçyiğit, günümüz Türk sinemasının düne nazaran hayli daha profesyonel olduğunu vurguladı. Teknolojiyi hayli daha düzgün kullanan, sponsor takviyesi bulan, dünyaya açılma eforu ve teşebbüsü ortasında olup her geçen gün giderek daha da düzgün olan bir durumda olduğunu söz eden Koçyiğit, damadı Engin Altan Düzyatan ile ilgili de samimi açıklamalarda bulunarak, “Mükemmel. Dört dörtlük bir oyuncu. Çok kuvvetli bir oyunculuğu var. Harika hoş bir sesi var” değerlendirme sinde bulundu.

TÜRK SİNEMASINA ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Türk sinemasının 4 yapraklı yoncasından biri olan Hülya Koçyiğit, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de birinci ve tek olma özelliği taşıyan dijital, görüntü ve ses içerikli mecmuası “Samsun E-Dergi” ye verdiği röportajda Türk sinemasına övgüler yağdırdı. Türk sinemasının dünü, bugünü ve yarını ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Koçyiğit, ayrıyeten damadı Engin Altan Düzyatan’ın oyunculuğu ile ilgili beğenisi anlattı.

GENÇ SİNEMACILARIN ÇABASINI TAKDİR EDİYORUM

Türk sinemasının günümüzdeki durumu ile ilgili konuşan Hülya Koçyiğit, “Günümüz Türk sineması düne nazaran epey daha profesyonel, fazlaca daha teknolojiden yararlanabilen, fazlaca daha sponsor dayanağını yanına alabilen, dünyaya açılma gayreti, uğraşı ve teşebbüsü ortasında olan her geçen gün de giderek daha da âlâ olan bir sinema. Ben genç sinemacıların çabalarını takdir ediyorum ve Türk sinemasının hakikaten hak ettiği yeri aldığına, alacağına inanıyorum” diye konuştu.

BİR TEK EROL TAŞ’I İÇLERİNDEN AYIRABİLİRİM

Türk sinemasında kendi periyotta beğendiği aktörlerle ilgili bir soru üzerine Koçyiğit, ayrım yapamayacağını, hepsini beğendiğini, her birinin birbirinden pahalı iş arkadaşları olduğunu söyleyerek, “Ama bir tek tahminen Erol Taş’ı ayırabilirim içlerinden. Zira ‘Erol ağabey’ dediğim hakikaten mert, yürekli, çocuk kadar saf, dürüst ve bana her vakit kol kanat germiş bir kişiydi. Herkes onu rollerinin tesiriyle makûs adam olarak tanırdı. Ben tam aksine onu en güvenilecek insan olarak düşünürdüm. Yalnızca sembolik olarak onu söylemek isterim” biçiminde konuştu.

ENGİN ALTAN DÜZYADAN DÖRT DÖRTLÜK BİZ OYUNCU

Damadı Engin Altan Düzyatan ile ilgili de samimi açıklamalarda bulunan Hülya Koçyiğit, şunları söylemiş oldu: “Mükemmel. Dört dörtlük bir oyuncu. Çok kuvvetli bir oyunculuğu var. İnsanı etkileyen harika hoş bir sesi var. Aktörlüğü için söylenecek epeyce fazla şey yok. Zira kendisini ispat etmiş bir aktör. Fakat insan olarak da öylesine hoş, öylesine insani hisler taşıyan bir kişi. Ailemize epey hoş adapte oldu. Çok güzel bir baba oldu. Düzgün bir eş oldu. Sevgi dolu bir insan. O niçinle onu hayli seviyorum.”

ORGANİK ESER MERAKIYLA DOMATES VE SALATALIK YETİŞTİRİYOR

Koçyiğit, yıllar daha sonra bahçeli bir meskende yaşama imkanı bulduğunu ve bahçeyle uğraşmaktan keyif aldığını da belirtti. “Bahçeyi, çiçekleri, ağaçları hayli seviyorum” diyen Hülya Koçyiğit, “Onun haricinde organik eser merakım yüzünden küçücük bir bostan yaptım. Orada domates, salatalık yetiştirmek bana epeyce keyif veriyor. Şu anda en keyif aldığım hobim” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA