Her taşın altından çıkan savcı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Geçen ay konutunun önünde bacaklarından kurşunlanarak yaralanan İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlardan Işık Peker, olayla ilgili İstanbul Adliyesi’nde evvelki gün başmüfettişe yaklaşık 6 saat tabir verdi. Anadolu Adliyesi’nde gorevliyken açığa alınan Savcı Davut Yılmaz’ın, savcılık vazifesini kullanarak menfaat sağlamaya çalıştığını anlatan Peker, kendisine yönelik silahlı atağın ardında Yılmaz’ın olduğuna dair kuşkularını başmüfettişe de söylemiş oldu. Avukat Peker, tabir çıkışında Sabah muhabiri Fatih Ulaş’ın soruları üzerine “Artık korkmuyorum” dedi. Peker, “Bana yapılanların hesabı soruluyor. Kimse kendisini adaletin üzerinde bakılırsamez” diye konuştu.

SENİ ORTADAN KALDIRIRIM

Savcı arkadaşı Davut Yılmaz tarafınca maddi ve manevi olarak kullanılmaya çalışıldığını belirten Peker, daha evvel bir tartışmaları sırasında Yılmaz’ın kendisine “Sen nebir daha güveniyorsun bu kadar, benim gücümü biliyorsun, seni ortadan kaldırırım. Türkiye Cumhuriyeti’nde bana kimse bu biçimde konuşamaz” diyerek tehdit ettiğini ileri sürmüştü. Beşiktaş’ta Avukat Parıltı Peker (34), geçtiğimiz 20 Ocak’ta Beşiktaş’ta oturduğu meskeninin önünde silahlı taarruza uğradı. Şüphelinin “Abla bakar mısın” dedikten daha sonra Peker’in bacağına iki el ateş etti. Kuşkulu Canip K. 3 Şubat’ta yakalanarak tutuklanmıştı. Akın daha sonrası emniyete söz veren Peker, kendisini vuran kişiyi tanımadığını belirterek “Şüphelendiğim birkaç kişi var lakin sıhhat durumum niçiniyle şu an başımı toparlayamıyorum” demişti.

AÇIĞA ALINAN SAVCI GÖZALTINDA

Savcı Davut Yılmaz’ın, Türkiye’de faaliyet yürüttükleri ve İran istihbaratına çalıştıkları belirlenen şüphelilerle de irtibatı olduğu sav edilmişti. Geçen aralık ayında 2’si İranlı 12 Türk kuşkulu, MİT operasyonu ile yakalanmış ve 9 Şubat’ta casusluktan tutuklanmıştı. Yılmaz’ın da şebeke ile irtibatı tespit edilmişti. Olayla ilgili HSYK inceleme başlatırken, 8 Şubat’ta açığa alınan Yılmaz’ın dün gözaltına alındığı öğrenildi. Yılmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın “siyasi ve askeri casusluk” kapsamında olduğu, bu doğrultuda da gözaltına alındığı öğrenildi.

ODATV YAZMIŞTI

Odatv, geçen hafta casuslar belgesini açmıştı.

Odatv Genel Yayın Direktörü Toygun Atilla’nın açtığı belgede, savcı Davut Yılmaz’ın da ismi geçmişti.

İran İhtilal Muhafızlarının gayesinde olan ve MİT operasyonuyla ismi duyulan Şahnâm Gulşeni‘den bahseden Toygun Atilla, İran İstihbaratının ortalarında cumhuriyet savcısı, emekli albay, iş insanı ve polislerinbulunduğu bir grubu gorevlendirerek Şahnâm Gulşeni‘nin kaçırılma tertibinden bahsetmişti.

Davut Yılmaz‘ın geçmişte uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti ile alaka kuran bir isim olduğunu aktaran Toygun Atilla, Şahnâm Gulşeni’yi kaçırma operasyonunda savcı Davut Yılmaz’ın da yer aldığını söylemiş ve “bakılırsavde bir savcının İran İstihbaratı ile münasebet kurması nasıl gerçekleşmişti” diye sormuştu.