‘Her gün konuk oluyoruz’

Tuncay

New member
SERCAN KISMET – Meltem Akçöl ve Fazilet Yılmaz, Kanal D’de hafta içi her gün 11.00’de ekrana gelen ‘Kırık Hayatlar’ dizisiyle izleyici karşısına çıkıyor. Projenin kısa müddette sevilmesine Yılmaz, “İyi işlenen bir senaryomuz var. Oyuncu takımımız ve teknik takımıyla tam manasıyla bir aile ortamı olduk. Bu da başarıyı getirdi” diyor. İkiliyle, diziyi, projenin çekildiği İzmir’deki yaşantılarını ve aşkı konuştuk.

– Kanal D’de hafta içi her gün ekrana gelen ‘Kırık Hayatlar’ kısa müddette sevildi. Bu kadar ilgi bekliyor muydunuz?

Meltem Akçöl: Grupça aldığımız geri dönüşlerden çok memnunuz. Temennimiz; seyircilerimizin daha da ilgisini çekeceği uzun periyodik bir proje olmak.
Fazilet Yılmaz: Dizinin epey sevileceğini ve izleneceğini bekliyordum. Zira sürükleyici öykümüz, uygun işlenen bir senaryomuz, oyuncu takımımız ve teknik takımıyla tam manasıyla bir aile ortamı olduk; bu da başarıyı getirdi.

– Dizi günlük olarak ekrana geliyor. Avantajı ve dezavantajları neler?

E.Y.: Her gün ekran karşısında olduğumuz için seyircimizle kurduğumuz bağ hayli güçlü. Zira her gün konutlarına konuk oluyoruz ve bir süre daha sonra artık aileden birisi üzere hissediyorlar. En büyük dezavantajı izleyenin alışık olduğu normlar haricinde olmamız. Günlük 50 dakika yayınlandığımız için en çok ‘Çabuk bitti, keşke biraz daha uzun olsa’ üzere cümleler duyuyoruz.

– Haftalık diziyle günlük içindeki farklar neler?

M.A.: Çalışma saatlerimiz haftalık diziye nazaran daha fazla oluyor. Daha ağır bir tempoyla çalışıyoruz.

– Projenin çekimleri İzmir’de devam ediyor. Setten boş kalan vakit içinderınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

M.A.: Oyunculuğun yanında influencer’lık yapıyorum. İzmir’de yeni yerler keşfedip, fotoğraflayarak takipçilerime içerikler sunmaya çalışıyorum.
E.Y.: Arkadaşlarımla olmaya çalışıyorum. Annem İzmirli olduğu için ailemden birçok insan burada yaşıyor ve onlarla vakit geçirmek, bir şeyler paylaşmak beni ayrıyeten keyifli ediyor.

– Canlandırdığınız karakterle benzeyen özellikleriniz var mı?

M.A.: Deniz’in en sevdiğim ve kendime yakın bulduğum özelliği tuttuğunu koparan, kendine güvenen ve haklı olduğu noktada kendini ezdirmeyen yanları…
E.Y.: Erdem’le Çınar’ın hayli fazla ortak noktası var. İkimizin de aile sevgisi aşka olan inancımız tutkumuz birçok yerde kesişiyor. esasen oyuncu oynadığı karakteri kendi ortasında yaşıyor. İçimizde olmayan birisini izleyiciye gösteremiyoruz.

‘Biroldukca gayem var’

– Toplumsal medyada da kısa müddette büyük bir hayran kitlesine sahip oldunuz. Sevenlerinizle nasıl bir irtibatınız var?

M.A.: ‘Hayran’ olarak isimlendirmeyi sevmiyorum. Sadece, beni seven ve her an destekleyen beşerler var. Bu tanım edilemez bir his, beni inanılmaz memnun ediyorlar. Gerek yaptıklarıyla, gerek yazdıklarıyla, ben de onları epeyce seviyorum. Yeterli ki varlar.
E.Y.: Toplumsal medyada kısa müddette bu kadar hoş yorumlarda bulunulması beni epey memnun ediyor.

– Oyunculukla ilgili maksatlarınız neler?

M.A.: Birfazlaca amacım var. Oyunculuk o denli bir meslek ki, en azından benim niyetim; ‘Oldum’ dediğin noktada olmamaya başlıyor. Her gün daha hayli çalışman gereken, her an amaçlarını bir adım ileri taşımam gereken bir meslek.
E.Y.: Oyunculuk daima gelişime, okumaya, pratik yapmaya dayalı bir meslek. Bu yüzden kendimi daima geliştirmeye devam ediyorum. O yüzden tek bir gaye koymak yerine, kısa vadede daima yeni gayeler koyuyorum. Lakin en büyük isteğim yaptığım her işte seyircinin takdirini toplamak.

– Aşkla ilgili fikirleriniz neler?

M.A.: ömrüm boyunca aşkın insanın başına ya bir kere geleceğine ya da hiç gelmeyeceğine inandım. Bir kere geldiyse de şayet o insanın epey şanslı olduğuna… Tanımı olmayan bir his bence…
E.Y.: Aşk dünyadaki en hoş hislerden bir tanesi. Vakit, yer, lisan, din ve ırk bütün kavramlar tek bir şeyden dolayı değişebiliyor. Aslında milyonda bir olacak ihtimali gerçekleştiriyoruz.