Hekimlerin ‘uzun yaşamaz,ölür’ dediği 3 yaşındaki Rehime şifayı Türkiye’de buldu

erkan_623

New member
Mersin’in Silifke ilçesinde, tabiplerin “uzun yaşamaz ölür” dediği, halk içinde balık pulu hastalığı olarak bilinen az görülen bir deri hastalığı olan iktiyozis hastası 3 yaşındaki Azerbaycanlı Rehime Ceyhun, 45 gündür uygulanan tedaviyle güzelleşmeye başladı. Baba Dadaşof Ceyhun (36) kızını doğuştan iktiyozis hastası olarak dünyaya geldiğini, Azerbaycan’daki tabiplerin fazla yaşamaz teşhisi koyduklarını, bir dahade ümidini yitirmediğini İran ve Rusya’ya doktora götürdüğünü, oradan da bir sonuç alamadığını anlattı. Dadaşof Ceyhun, Amerika, Fransa ve İngiltere’den de yakınları aracılığı ile tabiplerden bilgiler aldığını fakat bir yarar bakılırsamediğini belirtti.

45 GÜNLÜK TEDAVİYLE GÜZELLEŞMEYE BAŞLADI

En son internette Tuncer Gültang’ın iktiyozis hastalığı ile paylaşımlarını bakılırsan Dadaşof Ceyhun Gültang’la irtibata geçtikten daha sonra Silifke’ye geldiğini söylemiş oldu. 45 gün uygulanan çalışmalarla kızının güzelleşmeye başladığını belirten baba Dadaşof Ceyhun, Azerbaycan’a memnun bir biçimde döneceğini söylemiş oldu. Ceyhun, “Bu hastalığın ismini bilmiyorduk. Doktora götürdük, hekimler iktiyozis hastalığı teşhisini koydu. Ender görülen bir hastalık dediler. daha sonra İran’a, Rusya, Amerika, Fransa ve İngiltere’den de bilgiler aldım. Dediler bu hastalık sağlam bir hastalık değil, Tuncer beyefendisi internette ararken buldum. Azerbaycan’dan Silifke’ye geldim. 45 gündür buradayım. İnanmadım çocuğumun güzelleşeceğine. Azerbaycan’a geri döneceğim. Kızımın saçlarını tarayabiliyorum. Koltuk altında nemlenme başladı. Yüzünde pullanma kalmadı. Azerbaycan’da bana hekimler hastalık geçmez demişlerdi. Yüzde biri yaşar demişlerdi. Artık mutluyum” dedi.

TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIK DEĞİL

Hekimlerin vermiş olduğu kremler ve ilaçlarla bir arada yaptıkları çalışmalarla iktiyozis hastası 3 yaşındaki Rehime Ceyhun’un giderek güzelleştiğini belirten Tuncer Gültang, “İktiyozis hastalığı bir gen hastalığı değildir. Bunu muhakkak belirtelim. Tedavisi olmayan hiç bir hastalık yoktur. Kâfi ki bilim insanları gönül insanı olsunlar. Gönül insanı şayet olmazsa insanlara yarar yerine ziyan verir. Biz elimizden geldiğince gücümüz yettiğince bütün arkadaşlarımızla birlikte bu hastalığa yardımcı olmaya uğraş gösterdik. 45 günlük tedavide temel kıymetli olan burasının havasının neminin başka bir özelliği var. Deniz buharı hoş, sıcak hoş. Kremler kullanıldı. Özel sabun yapıldı. Yosundan maske yapıldı. Yosun yağı ile losyon yapıldı. Kabuklar yumuşatıldı. Vakit zaman buhar odasında kaldı” dedi.

KAYNAK: İHA